سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۱۱ - پنج شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳

کارشناس کار و رفاه اجتماعی:

روند صعودی حوادث ساختمانی در شهرضا نگران کننده است

کارشناس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: با توجه به روند صعودی حوادث ساختمانی در دو سال گذشته در شهرستان ضرورت دارد نظام مهندسی با اتاق اصناف شهرستان دوره‌های آموزشی برای دست‌اندرکاران صنف ساختمان برگزار کند.

به گزارش شهرضانیوز، سعید غفاری در کمیته جامعه ایمن شهرستان اظهار کرد: نیروی انسانی به عنوان یکی از سرمایه‌های کشور است و دغدغه اداره کار این است که یک نیروی کار را تا ۳۰ سال در یک محیط امن حفظ کند.
وی افزود: امروز رعایت ایمنی و سلامت محیط کار باید اولویت نخست فضای کسب و کار و صنعت باشد چرا که توجه خاص به این موضوع زمینه ساز رشد و بالندگی و ارتقای خط مشی کیفیت کارخانجات و اماکن صنعتی است.
کارشناس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: شهرستان شهرضا دارای ۴۵۰ واحد صنعتی فعال و ۸ هزار نیروی کار است که در هر ماه ۱۵ تا ۲۰ حادثه اتفاق می‌افتد که یک یا دو حادثه آن جرحی و فوتی است.
وی بیان کرد: با توجه به روند صعودی حوادث ساختمانی در دو سال گذشته در شهرستان ضرورت دارد نظام مهندسی با اتاق اصناف شهرستان دوره‌های آموزشی برای دست‌اندارکاران صنف ساختمان برگزار کند.
غفاری با بیان اینکه بیشتر واحدهای صنعتی شهرضا شیمیایی است گفت: کلیه دستگاه‌هایی که با پیمانکاران در ارتباط هستند ضرورت دارد یک نسخه از قرارداد را به اداره کار ارسال کنند تا نکات ایمنی به پیمانکار آموزش داده شود.
وی افزود: اداره صنعت، معدن و تجارت قبل از صدور پروانه بهره‌برداری باید کارفرما را جهت راهنمایی و بازدید تیم بازرسی اداره کار از خط تولید به این اداره معرفی کند.
کارشناس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا افزود: خیابان ۴۵ متری مملو از مشاغل مزاحم است که سلامت ساکنان این منطقه را تهدید می‌کند و در آینده مشکلات شنوایی و روانی برای ساکنان اطراف این مشاغل ایجاد می‌کند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.