سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۰ - پنج شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳

رئیس ارشاد شهرضا خبر داد

سومین آئین تعزیه گذر به گذر شهرستان شهرضا به اجرا درآمد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: همزمان با اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش همدوش و همراه با سایر مردم اقصی نقاط کشور ، در شهرستان شهرضا نیز برای سومین سال متوالی آیین تعزیه گذر به گذر به اجرا در آمد .

رجب فرهمندیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: اربعین تداوم عاشورا است و روز پاسداشت و گرامیداشت خون گرانبهای حضرت سید الشهدا(ع) و یاران وفادارش است و در این روز مردم شهرستان شهرضا همانند مردمان دیگر مناطق کشور در شکل ها و روشهای مختلف به عزاداری می پردازند.
وی افزود: آیین تعزیه گذر به گذر شهرستان شهرضا که از سال ۹۱ آغاز شده و در حال تبدیل به یکی از آیین‌های ویژه روز اربعین این شهرستان است امسال نیز در میان حضور با شکوه و پرشور مردم عزادار و گروه های برگزار کننده به اجرا در آمد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: این آیین با شکوه در حد فاصل میدان تاسوعا و میدان حر با شرکت گروه های تعزیه از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ صبح برگزار شد.
وی تصریح کرد: در بخش پایانی مراسم که با تجمع هزاران نفر از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در میدان حر به اجرا درآمد، پس از اجرای مراسم کفن بری ، مداحان به مدیحه سرایی مصیبت کربلا پرداختند.
فرهمندیان بیان کرد: عنوان تعزیه گذر به گذر «از نینوا تا شام » بود و گروه های برگزار کننده سعی دارند با اجرای برنامه های زنده مصیبت ها و سختی های وارد آمده بر اسرای کربلا از نینوا تا شام را به تصویر بکشند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.