سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۴۲ - پنج شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳

رئیس ارشاد شهرضا:

چهارمین آئین سوگواره تعزیه شهرستان شهرضا به کار خود پایان داد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: آئین سوگواره تعزیه شهرستان شهرضا که برای چهارمین سال متوالی در این شهرستان به اجرا در آمد به کار خود پایان داد .

رجب فرهمندیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: سوگواره تعزیه شهرستان شهرضا با شرکت ۶ گروه برتر تعزیه به مدت یک هفته در دارالکریمه حضرت رقیه (س) به اجرا در آمد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان شهرضا یکی از شهرهای کاملا مذهبی و شهروندان آن از ارادتمندان و محبان اهل بیت (ع) هستند گفت: در این شهرستان ۲۰ گروه تعزیه فعال مجوز دار فعالیت دارند که در ماه‌های محرم و صفر جاری بیش از ۱۱۰ مجلس تعزیه را به اجرا در آورده اند.
فرهمندیان گفت : بیشترین فراوانی را تعزیه حضرت عباس (ع) با ۲۵ مجلس اجرا ، تعزیه حضرت علی اکبر با ۲۳ مجلس اجرا ، تعزیه دوطفلان مسلم با ۱۳ مجلس و تعزیه امام حسین (ع) با ۱۲ مجلس شامل شده است . از بین گروه های تعزیه نیز ، گروه های تعزیه روستای کهرویه ، روستای زیارتگاه و محله وصف شهر منظریه بیشترین مجلس اجرا را از آن خود نموده اند .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا افزود: اگر متوسط مخاطبان هر مجلس تعزیه در را حدود ۱۵۰-۱۰۰ نفر در نظر بگیریم تقریباً ۱۵۰۰۰ نفر ، مجالس تعزیه شهرستان را به تماشا نشسته اند و اگر هر مجلس تعزیه فقط ۲ ساعت به طول انجامیده باشد، حدود ۳۰٫۰۰۰ نفر ساعت برنامه تعزیه در شهرستان شهرضا اجرا گردیده و مورد بهره برداری شهروندان شهرضایی قرار گرفته است.
وی بیان کرد: برنامه های عزاداری شهرستان شهرضا کمترین مسائل حاشیه ای چالش دار را داشته و از این نظر ما یکی از شهرستانهای برتر استان هستیم.
فرهمندیان تصریح کرد: آیین اختتامیه چهارمین سوگواره تعزیه شهرستان شهرضا در دارالکریمه حضرت رقیه (س) برگزار شد و در این مراسم از گروه‌های شرکت کننده در سوگواره، طفل خوانان گروه ها، هیئات امنا دارالکریمه و دیگر دست اندرکاران برگزاری این آیین تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.