سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۴۸ - پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳

حجت الاسلام حسین دهنوی:

ارتباطات پیش از ازدواج موجب بی توجهی به اصل همتایی در انتخاب و ازدواج فرد می شود

حجت الاسلام حسین دهنوی گفت: ارتباطات پیش از ازدواج موجب بی توجهی به اصل همتایی در انتخاب و ازدواج فرد می شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام دهنوی در سومین جلسه از سلسله نشست های «ازدواج آسان» که به همت مجموعه ی دانشجویی «اتفاق» در دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار شد، از ۴ اصل اساسی همتایی در ازدواج سخن گفت و رعایت این اصول را لازمه ی ازدواج آسان و صحیح دانست.
وی با اشاره به ارتباطات عاطفی افراد قبل از ازدواج گفت: ارتباطات عاطفی قبل از ازدواج باعث می شود فرد نتواند به درستی با همتای خود ازدواج کند.
حجت الاسلام دهنوی افزود: ارتباطات عاطفی از به دست آوردن شناخت عقلانی و کافی از فرد مقابل جلوگیری کرده و سبب بی توجهی فرد به اصل همتایی در ازدواج می شود.
وی اضافه کرد: به اعتقاد بنده جمله ی عشق همه چیز را حل می کند ادعای نادرستی است و دو عاشق به محض برداشتن موانع ازدواج، بدون به دست آوردن اطلاعات شخصیتی و اجتماعی از یکدیگر و با رعایت نکردن اصول همتایی باعث ازدواج های ناموفق و منجر به طلاق می شوند و این مسئله را نیز با آمار طلاق می توان اثبات کرد.
این کارشناس دینی گفت: همتایی اعتقادی، همتایی مذهبی، همتایی خانوادگی و همتایی فرهنگی، ۴ اصل همتایی در ازدواج است که جوانان باید بر اساس این اصول تصمیم گیری و اقدام به ازدواج نمایند.
دهنوی به راه کارهای شناخت طرف مقابل نیز اشاره کرد و افزود: شناخت ظاهری، شناخت از طریق مطرح کردن سئوالات در یک تا سه جلسه، تبادل فکر با افراد با تجربه، تحقیقات گسترده، مشورت با مشاور و تست شخصیت از راه کارهای شناخت طرف مقابل قبل از ازدواج است.
در پایان این همایش حجت الاسلام دهنوی به سوالاتی که دانشجویان پیرامون جلسات خواستگاری، راه کارهای شناخت، ارتباطات عاطفی و از این جمله پرسیدند پاسخ داد و تاکید کرد در تمامی مراحل ازدواج توکل بر خداوند متعال یاری رساننده است و نباید آن را فراموش کرد.
گفتنی است پیش از این نشست، نشست هایی با موضوع «مدیریت و کنترل عشق و احساسات» و «ازدواج بدون دست انداز» نیز برگزار شد که با استقبال بی نظیر دانشجویان دانشگاه آزاد شهرضا روبه رو شده و جلسه ی دوم آن نیز با شرکت بیش از یک هزار و ششصد نفر از دانشگاهیان دانشگاه، عنوان بزرگترین قرار دانشجویی تاریخ این دانشگاه را نیز به خود گرفت.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.