سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۵۶ - چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳

با حضور مربیان پاورلیفتینگ کشور

همایش تاریخچه پاورلیفتینگ ایران و جهان در شهرستان شهرضا برگزار شد

با حضور ورزشکاران و مربیان کشور،همایش پاورلیفتینگ ایران و جهان در شهرستان شهرضا با همکاری هیئت بدنسازی و پاورلیفتینگ و دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، سومین همایش تاریخچه پاورلیفتینگ و وزنه برداری در کشور و دومین همایش در استان اصفهان به میزبانی شهرستان شهرضا در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور این شهرستان با حضور نائب رئیس فدراسیون پاورلیفتینگ آسیا ، ورزشکاران این رشته و دانشجویان رشته تربیت بدنی برگزار شد.

نائب رئیس فدراسیون پاورلیفتینگ آسیا در این همایش گفت: پاورلیفتینگ به طور غیر رسمی در اواسط دهه ۱۹۵۰میلادی در آمریکا و انگلستان شروع شد و در آن ایام مواد مسابقات شامل جلو بازو با هالتر ، پرس سینه و اسکوات بودند.
فرشید سلطانی افزود: در سال ۱۹۷۳ فدراسیون بین امللی پاورلیفتینگ تأسیس گردید و بر تعداد کشورهایی که به عضویت این سازمان جهانی در آمدند به سرعت افزوده شد.
سلطانی افزود: اولین مسابقات جهانی در سال ۱۹۷۱ در آمریکا برگزار گردید و تا سال ۱۹۷۵ که مسابقات جهانی در انگلستان برگزار شد آمریکا هر ساله میزبانی مسابقات را بر عهده می گرفت.
داور درجه یک بین المللی با اشاره به اینکه برای ورزشکاران معلول مسابقات پاورلیفتینگ فقط در حرکت پرس سینه انجام می شود گفت: مسابقات پرس سینه به نام وزنه برداری برای اولین بار در سال ۱۹۶۴ انجام شد.
وی گفت: در ایران از سال ۱۳۷۵ مسابقات پاور لیفتیــنگ قهرمانی کشور با حمایت و شناسایی رسمی این ورزش توسط فدراسیون وزنه برداری وقت در شهر اراک برگزار شد.
سلطانی گفت: اولین دوره مسابقات تک حرکت پرس سینه کشور در شهر رشت به سال ۱۳۷۸ برگزار شد.
عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی اضافه کرد: تا سال ۱۳۸۳ مسئولیت پاور لیـفتینـگ و پرس سینه بر عهده فدراسیون وزنه برداری بود ولی پس از آن و با تصویب سازمان تربیت بدنی به ورزش های پرورش اندام و پاورلیفتـینگ از فدراسیون وزنه برداری جدا شده و یک فدراسیون مستقـل به نام فدراسیون پرورش اندام و پاورلیفـتینگ تشکیل شد.
سلطانی گفت: برای اولین بار سرپرستی فدراسیون پرورش اندام و پاورلیفـتینگ با آقای پور علیفرد بود و پس از تشکیل مجمع عمومی فدراسیون آقای پور علیفـرد با رأی اکثریت به ریاست فدراسیـون جدید التأسیس پرورش اندام و پاورلیفـتینـگ انتخاب شد.
در این همایش حبیب اله عایل بنیان گذار ورزش پاورلیفتینگ و وزنه برداری در ایران نیز در خصوص چگونگی شکل گیری این رشته ورزشی در ایران مطالبی را برای حضار ارائه کرد.

همایش پاورلیفتینگ شهرضا (7) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (8) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (6) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (5) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (2) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (3) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (1) همایش پاورلیفتینگ شهرضا (4)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.