سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۴۵ - دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳

پس از گذشت 10 روز

دومین تجمع اعتراضی کارگران اخراجی راک سرامیک / رئیس اداره کار شهرضا :کارگران باید بر سرکار خود برگردند

صبح امروز کارگران اخراجی راک سرامیک در محل اداره تعاون, کار و رفاه اجتماعی شهرضا برای دومین بار تجمع کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا در حاشیه این تجمع به خبرنگار شهرضانیوز گفت: با توجه به مشکلات راک سرامیک که کار فرمای این شرکت در ابتدای آذرماه به ۳۰۰ نفر از کارگران خود اعلام کرد که دیگر بر سر کار نیایند کارگران تجمعی در این اداره داشتند.

مصطفی اباذری افزود: در تجمع قبلی در گفتگو با نمایندگان کارگران اخراجی مقرر شد تا ظرف ۱۰ روز آینده مشکلات شرکت بررسی و در خصوص راهکارهای موجود با توجه به مصوبات کمیسون های مربوطه اقدام شود و در صورت امکان کارگران به سرکار قبلی خود برگردند.

اباذری اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرضا در سطح وزارت کار و فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان بعضی از مسائل مشخص شده است که کاری به کارکرد کارگران ندارد.

وی با اشاره به تشکیل جلسه کمیسون کارگری در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته گفت: در این جلسه موضوعات صیانت از نیروی کار و روابط کاری مورد بحث واقع شد و مقرر شد تا اداره کار قضایا را مدیریت کند.

اباذری گفت: با توجه به یک سری پارامترها مقرر شد تا در روز پنج شنبه جلسه ای برگزار و در خصوص مطالبات کارگران اعم از حقوق آبان ماه و برگشت دوباره به کارشان بررسی شود.

کارگران باید بر سرکار خود برگردند
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: مستندات موجود مبین این است که کارگران باید بر سرکار خود برگردند که در این خصوص هیئت تشخیص با توجه به رایزنی هایی که در اداره کل انجام می دهد رای خود را صادر می کند.

اباذری با اشاره به اینکه عمده مطالبات کارگران بحث برگشت به کار و حقوق آبان ماه است افزود: در این خصوص هیئت تشخیص بررسی های لازم را انجام و با توجه به عدم تعطیلی کارگاه و امکان ادامه فعالیت کارگران رای خود را صادر می کند که در روز شنبه هفته آینده رای به کارگران و مدیریت کارخانه اعلام می شود.

وی گفت: کارگران برای پی گیری مطالبات خود و برگشت مجدد برسر کار روز شنبه در کارخانه راک سرامیک جمع می شوند و از مدیریت شهرستان انتظار داریم تا در این خصوص همکاری لازم را داشته تا از سوء استفاده بعضی از افراد که در تجمع شرکت می کنند جلوگیری شود.

کارخانه راک سرامیک واقع در شهرک صنعتی رازی شهرضا با سرمایه گذاری مشترک داخلی و خارجی در زمینه تولید انواع کاشی و سرامیک ساختمانی به تازگی اقدام به اخراج ۳۰۰ نفر از کارگران خود کرده است.

در تاریخ یکم آذرماه سال جاری کارگران اخراجی کارخانه راک سرامیک در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا تجمع کردند تا به مطالبات خود در خصوص اخراج شان رسیدگی شود که پس از جضور رئیس اداره کار شهرضا در بین تجمع کنندگان مقرر شد تا تاریخ ۱۰ آذرماه به درخواست های آنها رسیدگی شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.