سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۴۴ - شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۳

شانزدهمین مانور ایمنی و زلزله در مدارس شهرضا برگزار شد

همزمان با سراسر کشور شانزدهمین مانور سراسری زلزله به مناسبت هشتم آذر روز مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس شهرستان شهرضا برگزار شد.

شانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی امروز صبح با شعار « آیا مدرسه من در برابر زلزله ایمن است؟ » همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان شهرضا و به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه شهید باهنر با حضور مسئولان شهرستان شهرضا برگزار شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا در حاشیه این مراسم به خبرنگار شهرضانیوز گفت: اجرای مانور می‌تواند در افزایش سطح مهارت مؤثر باشد و هنگامی که عکس‌العمل صحیح در برابر زلزله آموزش داده شود، می‌توان امیدوار بود که در زمان وقوع زلزله دانش‌آموزان آنچه را که بصورت درست آموخته‌اند اجرا نمایند.
سید حسام سجادی هدف از برگزاری این مانور را کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، ارتقای فرهنگ ایمنی و مقام سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های سریع و صحیح در مقابل زلزله، ایجاد ارتقای مهارت های فردی و جمعی دانش آموزان عنوان کرد و افزود: برگزاری مانورها و آموزش های لازم و به موقع سبب می شود تا افراد در برابر حوادث آمادگی های کامل داشته باشند.
سجادی افزود: مانور می تواند موجب افزایش سرعت عمل شود، تنها چند بار تمرین لازم است تا سرعت عمل بطور چشمگیری بالا رود، حتی در افرادی که از نظر حرکت بسیار کند هستند
وی با اشاره به اینکه باید مانورها از سوی دانش آموزان و افراد به صورت جدی تلقی شود و شرایط را بحرانی در نظر بگیرند تا آمادگی های لازم در برابر حوادث داشته باشند اضافه کرد: دانش آموزان بهترین قشری هستند که می توان آموزش های ایمنی در برابر زلزله را از طریق آنان به سایر افراد جامعه منتقل کرد.
سجادی گفت: مردم و به‌ویژه قشر عظیم دانش‌آموز باید آموزش‌های لازم را در ارتباط با کمک‌های اولیه و طریقه حمل صحیح مصدوم و بانداژ فرا گیرند تا در مواقع اضطراری از عهده کار برآیند.
گفتنی است در اجرای این مانور، جمعیت هلال احمر شهرستان شهرضا، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، اورژانس ۱۱۵ و آتش نشانی شرکت داشتند.

 مانور زلزله شهرضا (12) مانور زلزله شهرضا (16) مانور زلزله شهرضا (13) مانور زلزله شهرضا (17) مانور زلزله شهرضا (7) مانور زلزله شهرضا (6) مانور زلزله شهرضا (5) مانور زلزله شهرضا (8) مانور زلزله شهرضا (9) مانور زلزله شهرضا (14) مانور زلزله شهرضا (15) مانور زلزله شهرضا (19) مانور زلزله شهرضا (20) مانور زلزله شهرضا (18) مانور زلزله شهرضا (11) مانور زلزله شهرضا (10) مانور زلزله شهرضا (3) مانور زلزله شهرضا (2) مانور زلزله شهرضا (4) مانور زلزله شهرضا (1)

عکس از سینا تاکی

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.