سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۲۶ - جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

نمایندگان مجلس مدرس را الگوی خود قرار دهند/مردم باید در همه دوره‌ها به کسانی رأی دهند که جا پای مدرس بگذارند

امام جمعه شهرضا گفت: نمایندگان مجلس باید از صفات برجسته شهید مدرس به عنوان الگوی مجسم و کامل بهره گیرند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا اظهار کرد: افرادی در جامعه هستند که به دنبال لغزش افراد هستند، همه مردم به جز معصومان لغزش دارند.

وی افزود: بعضی افراد در یک تحقیق برای مراسم خواستگاری آبروی یک فامیل را می‌برند، آبرو یکی از خصلت‌های خوب مردم مؤمن است.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: مال کسی را خوردن، نسبت ناروا دادن و آبروی کسی را بردن گناه است و باید در فردای قیامت جواب بدهند.
وی با اشاره به ۷ آذر روز نیروی دریایی گفت: ۷ آذر سال ۵۹ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بسیار درخشید و به مناسبت دلاورمردی‌های نیروی دریایی در دفاع از سواحل، بنادر، دریاها و بویژه آبادان و خرمشهر در دوران جنگ تحمیلی حضرت امام(ره) این روز را روز نیروی دریایی نامگذاری کردند.
حجت‌الاسلام یعقوبی با تبریک ولادت امام کاظم(ع) بیان کرد: به روایتی شهادت امام حسن(ع) ۷ ماه صفر است که مراجع و عظام تقلید بیشتر به این روز اعتقاد دارند.
وی خاطرنشان کرد: ۱۰ آذرماه سال ۱۳۱۶ شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس است که امام(ره) بسیار از آیت‌الله مدرس (ره) یاد می‌کردند.
امام جمعه شهرضا افزود: نمایندگان مجلس باید تاریخ شهید مدرس را مطالعه کنند و رفتار، اقدامات و امضاهای خود را بر این مبنا قرار دهند.

مردم باید در همه دوره‌ها به کسانی رأی دهند که جا پای مدرس بگذارند
وی گفت: مجلس، جای بسیار حساسی است و مردم باید در همه دوره‌ها به کسانی رأی دهند که جا پای مدرس بگذارند.
حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: مبنای کار نمایندگان باید غیرت دینی، حمایت از دینداران و غرش در برابر فساد و تبهکاری باشد، نمایندگی مجلس کار بسیار با عظمتی است نباید بی‌تفاوت از کنار آن گذشت.
حجت‌الاسلام یعقوبی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید از صفات برجسته شهید مدرس به عنوان الگوی مجسم و کامل بهره گیرند، اظهار کرد: نمایندگان باید با الگو قرار دادن مدرس از استقلال‌خواهی، شجاعت راه و یاد او را زنده نگه دارند.
وی با اشاره به روز جهانی ایدز تصریح کرد: باید از گسترش بیماری ایدز در جامعه جلوگیری کرد باید در این راستا به قشر جوان اطلاع‌رسانی کرد.
امام جمعه شهرضا افزود: مقاومت و ایستادگی مذاکره کنندگان ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای و تداوم زیاده‌خواهی آمریکا بر همه مشهود شده است.
وی گفت: همه مسئولان سیاسی از تیم مذاکره کننده تقدیر کردند که با هجمه‌ای که دشمن به وجود آورده است از حق مسلم ایران نگذشته‌اند و پافشاری کردند.
حجت‌الاسلام یعقوبی بیان کرد: امیدواریم این مذاکرات ادامه پیدا کند و حق مسلم ایران در تمام محافل سیاسی دنیا تثبیت شود.

محکومیت حمله به منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم
وی با اشاره به اتفاقات اخیر بحرین گفت: آل خلیفه شماتت‌های بسیاری بر مردم دارد و به هیچکس هم رحم نمی‌کند و در چند روز گذشته به منزل عالم مجاهد، امام جمعه بحرین حمله و جسارت کردند.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: این حرمت شکنی از نظر جامعه اسلامی ایران، نمازگزاران و متدینان محکوم است.
وی گفت: امروز همه مردم بحرین اعلام کردند در نماز جمعه این عالم حضور پیدا می‌کنند.
حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر اینکه نماز جمعه پیوند معنوی با رهبری است، بیان کرد: شکوه و عظمت نماز جمعه طاغوت شکن و مبارزه با ظلم است و علما، فرهیختگان و همه مسئولان باید در نماز جمعه شرکت کنند.
وی افزود: اجلاس قم با حضور علما و دانشمندان ۸۳ کشور برگزار شد که این اجلاس به ابتکار آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله سبحانی برگزار شد.
امام جمعه شهرضا بیان کرد: علما و دانشمندان برای معرفی سلفی‌ها، تکفیری‌ها، وهابی‌ها و داعشی‌ها و ضررهایی که این گروه‌ها برای عالم اسلام دارند دور هم جمع شده‌اند.
وی گفت: در این اجلاس کمیته‌هایی تشکیل شده است و قرار شده است علما و دانشمندان داعشی‌ها را در دنیا معرفی کنند.
حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: در روز سوم این اجلاس اعضا با مقام معظم رهبری دیدار کردند، مقام معظم رهبری از بانیان اجلاس تشکر کردند و نکات بسیار حساسی را تذکر دادند.
وی گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند، وظیفه دنیای اسلام این است که ملت فلسطین را تجهیز کنند و ما هم این کار را کرده و می‌کنیم و از همه مظلومان حمایت می‌کنیم.
امام جمعه شهرضا یا بیان اینکه تبعیض نژاد در آمریکا باعث خشم مردم شده‌است، تصریح کرد: آمریکا، صهیونیست و اسرائیل تمام جمایت‌ها و کشتارها را در دنیا به وجود آورده‌اند.
وی با اشاره به شهادت حضرت رقیه(س) اظهار کرد: امروز حرکت خوبی در استان اصفهان شده است که به یاد حضرت رقیه مردم دختران یتیمی را اداره کنند و این حرکت بسیار خوبی است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.