شهرضا نیوز

مشکل اصلی در تعطیلی راک سرامیک مربوط به مسائل محیط زیست است/ظرف ۱۰ روز آینده مشکلات شرکت بررسی می شود

کدخبر: 55855
۱۳۹۳/۰۹/۰۱ در ساعت ۱۳:۵۳

صبح امروز حدود ۳۰۰ نفر از کارگران اخراجی کارخانه راک سرامیک در محل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرضا تجمع کردند.
در کارخانه راک سرامیک حدود ۶۰۰ نفر نیروی انسانی مشغول به کار بوده که به تازگی حکم اخراج ۳۰۰ نفر از این کارگران صادر شده است.

مصطفی اباذری در این رابطه به خبرنگار شهرضانیوز گفت: این شرکت مدت ۱۰ سال است که در این شهرستان فعالیت دارد و تاکنون دچار چنین مشکلی نشده بود.

وی علت این مشکل را بدسلیقگی و هم فکر نبودن مسئولان عنوان کرد و افزود: اگر مسئولین شهرستان در این رابطه هم فکری بیشتری داشتند مشکل به اینجا ختم نمی شد.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان شهرضا مشکل اصلی در تعطیلی این شرکت را مربوط به مسائل محیط زیست عنوان کرد و گفت: این شرکت در خصوص مواد اولیه و انرژی هیچ گونه مشکلی ندارد.
اباذری افزود: در حال حاضر شرکت به صورت کامل تعطیل نشده است فقط تعدادی خطوط تولید این شرکت تعدیل و تعطیل شده که این امر باعث اخراج ۳۰۰ نفر از کارگران شده است.
وی اضافه کرد: در گفتگو با نمایندگان این کارگران اخراجی مقرر شد تا ظرف ۱۰ روز آینده مشکلات شرکت بررسی و در خصوص راهکارهای موجود با توجه به مصوبات کمیسون های مربوطه اقدام شود و در صورت امکان کارگران به سرکار قبلی خود برگردند.
گفتنی است کارخانه راک سرامیک در ۳۰ کیلومتری شهرضا قرار دارد و به تولید سرامیک در ابعاد مختلف می‌پردازد، این کارخانه با سرمایه‌گذاری مشترک داخلی و خارجی راه‌اندازی شده است.

 

اعتراض-کارگران-راک-سرامیک-شهرضا-3 اعتراض-کارگران-راک-سرامیک-شهرضا-5