سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۳۲ - شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا خبرداد:

کشت ۴ هزار هکتار جو در شهرستان شهرضا در سال جاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا گفت: در سال زراعی جاری بیش از ۴ هزار هکتار جو در شهرستان شهرضا کشت شد.

عبدالرضا تاکی در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: طی سال های اخیر سرمایه گذاری و برنامه ریزی خوبی برای توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان انجام شده که اجرای این برنامه ها در کنار حمایت از کشاورزان منجر به افزایش اراضی زیر کشت محصولات کشاورزی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرضا  افزود: یکی از مهمترین برنامه های حوزه کشاورزی در شهرضا استفاده از بذرهای گواهی شده و با کیفیت استاندارد، اصلاح سیستم های آبیاری و حمایت ازکشاورزان بوده که اقدامات خوبی در این حوزه ها انجام شده است.
تاکی با اشاره به اینکه در سال جاری ۴ هزار و ۶۰ هکتار جو در شهرستان شهرضا کشت شده است گفت: از این مقدار ۱۶۰۰ هکتار جو در دشت مهیار، ۱۲۶۰ هکتار در منطقه مرکزی شهرضا و ۱۲۰۰ هکتار در روستاهای این شهرستان کشت شده است.
وی بذرهای کشت شده جو را در این شهرستان ۵ نوع بذر عنوان کرد و افزود: بذرهای اصلاح شده نصرت، فجر ۳۰ ، یوسف گواهی شده، یوسف گواهی شده ۱ ، مادری یوسف و لاین ۴ در مزارع این شهرستان کشت می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا در پایان گفت: در سال زراعی گذشته ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار از مزارع زیر کشت جو رفت که به علت خشک سالی ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار از آن قابل برداشت بود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.