سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۶ - جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا:

فعالیت ۲ واحد پرورش اسب اصیل ایرانی در شهرضا/ تولید سالانه ۴ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در شهرضا

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: دو واحد پرورش اسب اصیل ایرانی نژاد دره شوری در شهرضا فعال شده‌اند.

عبدالرضا تاکی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: دو واحد پرورش اسب اصیل ایرانی نژاد دره شوری در شهرضا فعال شده‌اند که یک واحد با ظرفیت ۷۰ رأس دارای پروانه بهره برداری است و به پرورش اسب مشغول است.
وی گفت: این واحدها آماده تأمین و خدمات به باشگاه سوارکار شهرضا هستند و با سفارش این باشگاه آمادگی تأمین اسب مورد نیاز و تعلیم شده برای باشگاه را دارند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا افزود: با وجود ۳ واحد مرغ تخمگذار در شهرضا و تولید و تأمین سالیانه ۴۵۰۰ تن تخم مرغ مرغوب نیاز شهرضا و برخی شهرهای همجوار تامین می شود.
وی تصریح کرد: تولید تخم‌مرغ در سالن‌های مکانیزه و با ماشین آلات مخصوص و در شرایط کنترل شده و با نظارت کارشناسان تغذیه و بهداشت و دامپزشک و کارشناسان دامپروری و با رعایت اصول جیره نویسی و تغذیه مناسب در حال انجام است.
تاکی بیان کرد: تخم مرغ از انواع غذاهای مورد نیاز برای بدن انسان است که به منظور توسعه و افزایش سرانه مصرف بلاخص در تغذیه دانش آموزان مدارس تاکید شده است.
وی افزود: برخی خدمات از جمله توزیع تخم مرغ در مدارس و بین دانش آموزان و مصرف تخم مرغ مورد تاکید کارشناسان تغذیه برای اطفال در حال رشد بوده که در شهرضا انجام می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.