سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۲ - پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳

با تولید 75 هزار تن شیر در سال:

شهرضا در تولید شیر رتبه چهارم را در استان دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: به طور میانگین سالانه ۷۵ هزار تن شیر در دامداری ها و گاوداری‌های صنعتی و سنتی شهرستان شهرضا تولید می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا درگفتگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: به طور میانگین سالانه ۷۵ هزار تن شیر دردامداری ها و گاوداری‌های صنعتی و سنتی این شهرستان تولید و به ایستگاه های جمع آوری شیر تحویل و پس از کنترل و نمونه برداری و تعیین درصد چربی و سرمایش برای تبدیل توسط تانکرهای مخصوص به کارخانجات صنایع تبدیلی در شهرکهای صنعتی و به کارخانه های شیر در اصفهان تحویل داده می شود.

عبدالرضا تاکی افزود: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۴۰ هزار تن شیر در شهرستان شهرضا تولید شده است که دامداری های صنعتی تولید کننده اصلی شیر می باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با بیان اینکه فرآوری شیر توسط ۲ کارخانه صنایع لبنی فعال در شهرضا انجام می شود اضافه کرد: ۶ ایستگاه ثابت و بیش از ۱۰ واحد سیار مرکز جمع آوری شیر نیز در این شهرستان فعالیت می کنند.

وی میزان تولید سالیانه شیر در شهرستان شهرضا را ۷۵ هزار تن عنوان کرد و گفت: شهرضا در تولید شیر رتبه چهارم را در استان دارد.

تاکی افزود: بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی و سنتی پرورش گاو شیری با ظرفیت ۲۰ هزار راس دام سنگین در این شهرستان فعال است.

وی با اشاره به اینکه روزانه نزدیک به ۲۴۰تن شیر خام در گاوداری‌های این شهرستان تولید می‌شود گفت: ۵۰ درصد از میزان شیر تولید شده در این شهرستان حالت خود مصرفی داشته و بقیه به صورت شیر خام و سایر فرآورده‌های لبنی به بازار فروش برده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد از میزان شیر تولیدی در این شهرستان در گاوداری‌های صنعتی تولید می‌شود.

تاکی به تعداد دام این شهرستان اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون بیش از ۱۸ هزار راس دام سبک و ۲۰ هزار راس دام سنگین در این شهرستان نگهداری می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.