سرویس: سیاسی ۰۲:۱۸ - چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

پدیدآورنده تورم ۴۹ درصدی توانایی اداره جامعه را ندارد / اصولگرایان نیازمند همگرایی هستند

کاندیدای ریاست جمهوری اظهار کرد: هاشمی و تمام کسانی که به او کمک می‌کنند ظرفیت پیروزی ندارند و تنها در صورت تفرقه اصولگرایان موفق می‌شوند بنابراین اصولگرایان نیازمند همگرایی هستند. به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، علیرضا زاکانی عصر امروز در نشست گفتمان یازدهم و در جمع دانشجویان دانشگاه قم در پاسخ به […]

13911116000453_PhotoAکاندیدای ریاست جمهوری اظهار کرد: هاشمی و تمام کسانی که به او کمک می‌کنند ظرفیت پیروزی ندارند و تنها در صورت تفرقه اصولگرایان موفق می‌شوند بنابراین اصولگرایان نیازمند همگرایی هستند.

به گزارش نسل بیدار به نقل از فارس، علیرضا زاکانی عصر امروز در نشست گفتمان یازدهم و در جمع دانشجویان دانشگاه قم در پاسخ به پرسشی مبنی بر برنامه‌اش برای اصلاح اقتصادی اظهار کرد: بومی کردن اقتصاد و احیای اصل ۴۴ قانون اساسی راهکارهایی است که برای کوچک کردن دولت و تصدی‌گری مردم در اقتصاد در نظر دارم.

وی افزود: در حال حاضر ۴۵۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی و ۱۸ میلیارد دلار پول نقد در دست مردم است؛ با اعتمادسازی و ایجاد زمینه مساعد حضور مردم می‌توان اقتصاد کشور را متحول کرد؛ گام نخست در این میان مهار تورم، تثبیت قیمت‌ها و شفاف‌سازی فضای رقابت و مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی است که ظرف ۱۲ تا ۱۵ ماه می‌تواند تلاطم موجود را به ثبات تبدیل کند و در گام دوم هم توجه به تولید داخلی مورد توجه قرار می‌گیرد؛ در گام سوم هم دولت باید نیاز خود را از تولید اخذ کرده و رابطه‌اش با نفت را کاهش دهد و به این ترتیب از اقصی نقاط کشور فقرزدایی صورت می‌گیرد.

سوال بعدی از زاکانی در مورد ضرورت استفاده از یک فرد باتجربه یا جوان در منصب ریاست جمهوری بود که وی در پاسخ گفت: کشور نیاز به عقلانیت تدبیر دارد و کسی باید رئیس جمهور شود که مدبر باشد و از ظرفیت‌های موجود برای توسعه بهره ببرد؛ کشور نیازمند کسانی نیست که پایشان در مقابل دشمنان می‌لرزد.

کاندیدای جبهه حماسه‌سازان در انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: معرفی کردن دولت آینده خطاست زیرا این کار خلاف اصل شایسته‌سالاری و نوعی خیانت است؛ این کار در ادوار گذشته اتفاق افتاده و حق نداریم بگوییم کسی که تاکنون همراه ما نبوده نباید به کار گرفته شود؛ برخی افراد زمانی که جوان‌تر بودند و اهل اداره جامعه بودند تورم ۴۹ درصدی را به وجود آوردند و امروز هم سنشان گذشته و صحنه هم طوری است که افراد را اداره می‌کنند؛ نقد منطقی در این زمینه را در فرصت دیگری بیان می‌کنم.

وی در خصوص سوال بعدی که در مورد صلاحیت هاشمی و سخنان وزیر اطلاعات در مورد او بود گفت: در مورد تایید صلاحیت نظری ندارم زیرا این کار بر عهده شورای نگهبان است؛ نقد برنامه‌ها و افکار هاشمی را خواهم داشت اما نقد شخصیت موجب آسیب‌هایی می‌شود که در سال ۸۸ شاهد آن بودیم؛ در مورد فتنه هم خود دیدم که آقای هاشمی مسئولیت‌های خود را در قبال انقلاب اسلامی انجام نداد.

زاکانی با بیان اینکه ۲۷ خرداد ۸۸ با هاشمی دیدار کرده است عنوان داشت: در تیرماه هم دیداری با او داشتیم؛ تحلیل هاشمی از صحنه بسیار نادرست بود و دلایلی که برای تقلب مطرح کرد بی‌پایه بود؛ نخست اینکه گفت برخی می‌گویند ۸ میلیون رای تقلبی است و در دلیل دوم بیان کرد که یکی از مسئولان گفته است پدرش یک هفته قبل از انتخابات در قبال ۵۰ هزار تومان به احمدی‌نژاد رای داده است که البته هر دو این ادعاها نادرست از آب درآمد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال دیگری با موضوع نحوه برخورد دولت آینده با آزادی بیان و مخالفان خاطرنشان کرد: نگاهی به گذشته من نشان می‌دهد معتقد بوده‌ام هر جا مخالف وجود نداشته باشد آن موقعیت و جایگاه می‌میرد؛ هیچ گاه مخالف خود را محکوم نکرده‌ام بلکه همواره به آنها میدان داده و سپس پاسخشان را داده‌ام.

وی ادامه داد: همواره یکی از کسانی بوده‌ام که حتی برای حرف‌های نزده به دادگاه فراخوانده شده‌ام؛ در قضیه آقای مرتضوی توهین‌های زیادی از او شنیدم و حتی اجازه چاپ آن را خودم دادم و پس از آن تهدید کرده بود که پاسخ مرا چاپ نکنند.

زاکانی در خصوص ائتلاف با گروه‌های دیگر گفت: معتقد هستم با حضور آقای هاشمی اصولگرایان نیازمند همگرایی هستند و کسانی که قرابت بیشتری با هم دارند باید آن را شروع کنند و به جامعه اطمینان بدهند در نهایت یک نفر از میان آنها به صحنه خواهد آمد؛ آقای هاشمی و تمام کسانی که به او کمک می‌کنند ظرفیت پیروزی ندارند و تنها در صورت تفرقه اصول‌گرایان موفق می‌شوند.

کاندیدای جبهه حماسه‌سازان در انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: موفقیت زیر چتر گفتمان ولایت فقیه حاصل می‌شود؛ دعوت ما هم همواره به اصول و ارزش‌ها بوده است. اگر گفته‌ام تا آخر هستم به این سخن پایبندم اما قیدی را هم آورده‌ام که همه ما برای تقویت جهت‌گیری اصولگرایی آمده‌ایم و اگر ببینیم آسیبی به آن وارد می‌شود و تفرقه سبب پیروزی دیگران شود باید به سمت وحدت پیش رفت.

سوال بعدی از زاکانی در مورد اقدام احمدی‌نژاد در ستاد انتخابات بود که وی بیان داشت: این کار خلاف قانون و عامل ابهام بود.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.