سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۱۹ - پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۳

رئیس تبلیغات اسلامی شهرضا:

داشتن شورحسینی توام بابصیرت و شعورحسینی دو بال معرفت دینی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: داشتن شورحسینی توام با بصیرت و شعور حسینی می تواند به‌عنوان دو بال معرفت دینی لحاظ گردد و این معرفت دینی در سایه وعظ و خطابه و استفاده از روحانیون گرانقدر و متعهد میسر است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمد حسن رهایی در گردهمایی هیئات مذهبی شهرستان شهرضا گفت: فلسفه عاشورا زنده نگه داشتن دین خدا است و دستاوردی است که به لطف خدا هر سال پرشورتر و زنده تر از سال گذشته برگزار می‌شود و این به خاطر بصیرت دینی مردم است.

حجت الاسلام رهایی افزود: به منظور هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های ماه محرم برای این منظور تقسیم کار صورت گرفته است که مردم به نحو شایسته از این برنامه ها استفاده خواهندکرد.

وی با اشاره به اینکه از جمله مهمترین مسائلی که حضرت امام حسین(ع) آن را در جریان عاشورا به بهترین نحو نشان دادند نماز ظهر عاشورا بود اضافه کرد: ما بر اقامه نمازجماعت در این ایام بسیار تأکید داریم به ویژه نماز ظهر عاشورا که نشان دهنده نماز تاریخی حضرت امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام رهایی به نقش مساجد دربرگزاری محافل دینی اشاره کرد و گفت: روحانیت گرانقدر درکنار هیئت امنای مساجد وهیئات مذهبی، ارکان اصلی امورفرهنگی ومذهبی مساجد و محافل دینی را تشکیل می دهند لذا وحدت کلمه، همفکری، تبادل آرا و نگاه سازنده آنها در ایجاد بستری پویا برای جذب جوانان و نوجوانان و برگزاری برنامه ای تاثیر گذار از جمله وظایف این عزیران است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی با اشاره به انتخابات کانون مداحان اهل بیت(ع) در دی ماه سال جاری افزود: مداحان معرفی شده از هیئت خود برای انتخابات با همراه داشتن دو قطعه عکس، فتوکپی شناسنامه ، کارت ملی ، معرفی نامه از هیئت و کارت مداحی برای ثبت نام به اداره تبلیغات مراجعه کنند.

وی در پایان از هیئات مذهبی خواست ضمن رعایت شئون فرهنگی با استفاده از روحانیون توانا به تبیین فلسفه و قیام امام حسین برای مردم بپردازند و هیئات مذهبی در برگزاری دسته جات عزاداری نظم را رعایت کنند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.