سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۵۸ - پنج شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا مطرح کرد:

ضرورت تشکیل شورای مشاوره در هیئات مذهبی/ سخنرانان نقش امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تبیین کنند

امام جمعه شهرضا گفت: وعاظ و سخنرانان وظیفه مهم و خطیری دارند و نقش امر به معروف و نهی از منکر باید به بهترین شیوه برای مردم تبیین شود.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در گردهمایی هیئات مذهبی شهرستان شهرضا گفت: یکی از محاسنی که در دهه اول محرم مطرح است همراه بودن با کاروان حسینی است و هر کدام از ماها باید ببینیم در کجای این کاروان نقش داریم.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی با اشاره به اینکه در همراهی کاروان حسینی صف های متعددی وجود دارد افزود: تنها یکی از این مسیرها، مسیر همراهی با اباعبدالله (ع) است.

حجت الاسلام یعقوبی یکی از بهترین و بالاترین تربیت ها را، تربیت حضرت سید الشهدا عنوان کرد و گفت: در مدت حرکت حضرت امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا ۳ دهه تربیتی اطاعت‌، تبعیت و محبت و عشق و عاشقی برای اصحاب ایشان بود.

وی افزود: هر کسی به اندازه استعداد، ایمان و زندگی پاک خود در مسیر امام حسین(ع) حرکت می کند و اثر می گذارد.

امام جمعه شهرضا گفت: همه ما باید به عنوان متولی مساجد و هیئات مذهبی نمونه و الگوی دیگران باشیم.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه محرم ماه تربیت حسینی است و کسی در آن دخالت ندارد افزود: زینب کبری (س) به عنوان ترویج دهنده حیا، عفت و حجاب در جامعه اسلام زبانزد خاص و عام است.

وی اضافه کرد: افکاری که در جامعه پیاده می شود اگر افکار حسینی باشد برای جامعه مفید و موثر خواهد بود و در این دهه از تربیت امام حسین(ع) استفاده شود.

حجت الاسلام یعقوبی گفت: وعاظ و سخنرانان وظیفه مهم و خطیری دارند و نقش امر به معروف و نهی از منکر باید به بهترین شیوه برای مردم تبیین شود تا در تمام شئون جامعه جاری و جایگاه واقعی و هدف نهضت حسینی که همان اصلاح امت اسلامی است به درستی برای عزاداران حسینی تشریح شود.

امام جمعه شهرضا با اشاره به اینکه هیئات مذهبی با فعالیت خود فرهنگ حسینی را در جامعه گسترش می دهند اضافه کرد: هیئات مذهبی به نظم در عزاداری توجه داشته باشند.

حجت الاسلام یعقوبی تشکیل شورای مشاوره در هیئات مذهبی را ضروری دانست و گفت: این شورا ها می تواند مشکلات هیئات مذهبی را برطرف کنند.

وی در پایان از مدیران هیئات مذهبی خواست تا حساسیت و مسئولیت کار مداحان را تبیین کنند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.