سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۲ - جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۳

امام جمعه موقت شهرضا:

سران فتنه مفسد فی الارض هستند و به واسطه رأفت اسلامی اعدام نشدند

امام جمعه موقت شهرضا گفت: سران فتنه مستحق اعدام و مرگ هستند و اگر نبود رحمت و رأفت اسلامی، سران فتنه باید اعدام می‌شدند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام اصغر قائمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) اظهار کرد: ریشه همه خوبی‌ها و آرامش و سعادت هر انسانی در پناه تقوا است.
وی افزود: در حدیث امام صادق(ع) اساس و ریشه تقوا توجه به واجبات و دوری از گناه است.
امام جمعه موقت شهرضا با اشاره با آغاز محرم گفت: مجالس امام حسین(ع) را گرامی بدارید و با شرکت در عزاداری‌ها از نور چراغ هدایت بهره‌برداری کنید.
وی با تسلیت ارتحال عالم ربانی، حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی، گفت: ایشان از جمله بزرگانی بود که با پایداری و استقامت در راه انقلاب حرکت کرد و پیروی از اصل ولایت فقیه را از واجبات دانست.
حجت‌الاسلام قائمی با بیان اینکه آیت‌الله مهدوی‌کنی پیرو راستین و صدیق و حامی ولایت فقیه بودند، بیان کرد: دینداری، زهد و تقوا و پیرو رهبری بودن و دلسوز انقلاب و نظام، اعتدال در عین شجاعت و صراحت، مقبله با سکولاریسم، تربیت نیروی متعهد و متخصص و آزادگی و حریت و عدم وابستگی از ویژگی‌های این عالم وارسته است.
وی با اشاره به مشکلات منطقه و گروه داعش گفت: آمریکا، ترکیه، عربستان و رژیم صهیونیستی از گروه داعش حمایت می‌کنند.
امام جمعه موقت شهرضا افزود: در جنگ‌های سوریه، عراق، پاکستان و لیبی از بودجه‌های نفتی عربستان استفاده می‌شود.
وی بیان کرد: در هر کدام از کشورهای منطقه ناامنی و جنایت می‌بینید ریشه‌اش حمایت‌های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان و هماهنگی ترکیه و قطر است.
حجت الاسلام قائمی خاطرنشان کرد: خطر داعش در منطقه یک خطر جدی است، داعشی‌ها کشتارهای وحشیانه‌ای انجام می‌دهند و در فکر مانند خوارج نهروان هستند.
وی بیان کرد: باید هزاران شکر و سپاس داشته باشیم که ایران در کمال آرامش و امنیت است و این امر مرهون ایمان مردم و اعتقاد به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت، اتحاد و همبستگی امت و اطاعت از رهبری و عقیده به ولایت فقیه است.
امام جمعه موقت شهرضا تصریح کرد: در تهران گروهی از اصلاح طلبان افراطی دور هم جمع شده‌اند و در بعضی از شهرها از جمله در شهرضا افراد خود را فرستاده‌اند و خواهان آزادی سران فتنه هستند.
وی افزود: آزادی موسوی و کروبی از حصر خانگی خواسته این افراد است که این خواسته واقعا عجیب است، افراطیون هنوز از کسانی حمایت می‌کنند که مملکت را تا لبه پرتگاه به سقوط کشاندند.
امام جمعه موقت شهرضا گفت: سران فتنه مستحق اعدام و مرگ هستند و اگر نبود رحمت و رأفت اسلامی، سران فتنه باید اعدام می‌شدند.
حجت الاسلام قائمی افزود: دفاع از فتنه گران سال ۸۸ با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب فرمدند، خط قرمز ما فتنه ۸۸ است بسیار نابجا است.
وی گفت: سران فتنه مفسد فی الارض هستند و کمترین کاری که باید با آنها انجام می‌شد اعدام بود چرا که آنها باعث کشته شدن ۲۰ نفر شدند، مساجد را به آتش کشیدند و به عاشورا و مقدسات دینی اهانت کردند.
امام جمعه موقت شهرضا افزود: سران فتنه دشمنان نظام اسلامی آمریکا، انگلیس و صهیونیسم را خوشحال کردند و بودجه‌های کلان از خارج از کشور به آنها داده شد.
وی گفت: آنها می‌خواستند دیگر مملکتی باقی نماند، آنها در مقابل مسئله ولایت ایستادند و نقشه‌های دشمنان قسم خورده را عملی کردند و نظام با آنها مهربانی کرد و به یک حصر خانگی اکتفا کردند.
حجت الاسلام قائمی بیان کرد: نهایت هماهنگی ملت ایران و همراهی با رهبری و وجود مقام معظم رهبری بود که حماسه ۹ دی را به وجود آورد و همراه با آن دشمن فهمید ملت ایران پای خون شهدا و انقلاب خود محکم ایستاده است.
وی افزود: هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر همزمان با ماه محرم آغاز می‌شود و همه ما موظف به انجام این فریضه واجب هستیم.
امام جمعه موقت شهرضا تصریح کرد: طرح حمایت از آمران امر به معروف و نهی از منکر در مجلس در حال تصویب است.
وی بیان کرد: همه باید در حد توان خود هر جا خلاف شرع دیدند با زبان و بیان خوب تذکر دهند، اگر امر به معروف ترک شود بلاها نازل می‌شود.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.