سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۴۲ - دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳

فرماندار شهرضا خواستار شد

ضرورت مقاوم‌سازی بناها و ساختمان‌ها در مقابله با زلزله در شهرضا

فرماندار شهرضا گفت: با توجه به اینکه شهرستان شهرضا ۲۵۶ هکتار بافت فرسوده دارد با یک زلزله ۵ ریشتری این بافت تخریب می‌شود بنابراین ضرورت دارد استحکام بناها در شهرضا بالا برود.

به گزارش شهرضانیوز، سیدرضاعقدائی در دومین جلسه ستاد توانمندسازی و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرستان شهرضا اظهار کرد: برنامه توانمندسازی و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی یک برنامه فرابخشی بوده و لازمه موفقیت آن در گرو همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های مربوطه است.
وی افزود: همسویی سیاست‌ها و اقدامات دستگاه‌ها با تصمیم‌گیری و سیاست گذاری در مورد مسئله و زمینه سازی برای تدوین برنامه های اجرایی مشترک از گام‌های اساسی موفقیت برنامه توانمندسازی سکونت‌گاه‌های غیررسمی در شهرضا به شمار می‌رود.
فرماندار شهرضا تصریح کرد: با سیاست‌ها و حمایت‌ها ی دولت در زمینه ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه‌های غیر رسمی و همکاری و همیاری تمامی دستگاه‌ها، ادارات و سازمان‌ها این برنامه که در حال بررسی و کارشناسی توسط مشاور در سطح محلات هدف است هر چه سریع تر به مرحله اجرا درآید تا ساکنان این مناطق از زیرساخت ها و اقدامات این طرح بهره مند شوند.
وی بیان کرد: هر چه ارائه آمار و مستندات صحیح تر باشد نتیجه بهتری حاصل می‌شود.
عقدایی با اشاره به بافت فرسوده شهرضا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان شهرضا ۲۵۶ هکتار بافت فرسوده دارد با یک زلزله ۵ ریشتری این بافت تخریب می‌شود بنابراین ضرورت دارد استحکام بناها در شهرضا بالا برود.

بعد از شهر اصفهان شاخص‌ترین شهرستان، شهرضا است
کارشناس اداره راه و شهرسازی اصفهان در ادامه جلسه اظهار کرد: شهرضا یکی از شهرستان‌های مهم استان اصفهان است و حوزه نفوذ آن گاهی تا سی‌سخت و یاسوج می‌رود و ظرفیت‌هایی دارد که سایر شهرستان‌های دیگر استان ندارد.
علی هنردان گفت: بعد از شهر اصفهان شاخص‌ترین شهرستان، شهرضا است و جایگاه آن فراتر از شهرستان‌های دیگر است.

تخصیص اعتبار ملی برای ساختار اقتصادی و نهادسازی و اشتغالزایی حاشیه نشین‌ها
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا در ادامه جلسه اظهار کرد: مسئله حاشیه‌نشینی در مناطق شهری امروزه به عنوان یکی از چالش‌های اصلی جوامع تبدیل شده که بسیاری از زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی را با تهدید مواجه ساخته است.

فضل‌الله علی‌نژاد افزود: حاشیه نشین‌ها قبل از انقلاب جزو گروه‌هایی بودند که سرلوحه مردم مبارز ایران قلمداد می‌شدند.

وی گفت: نقش این قشر در جنگ جهانی اول و دوم مبارزه با استعمار مشهود است و بزرگانی مانند میرزا جهانگیرخان قشقایی که فلسفه را در ایران مطرح کرد و بهمن بیگی که جایزه یونسکو را برد از این قشر هستند و متاسفانه بعد از انقلاب به عنوان حاشیه نشین مطرح شدند.

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا با اشاره به اینکه بعضی‌ها هویت فرهنگی آنها را قبول ندارند، تصریح کرد: اگر ادعایی از دین داریم و از معنویت صحبت می‌کنیم باید تلاش کنیم حاشیه نشین‌ها را که به عنوان یک بحران و تهدید هستند به فرصت تبدیل کرد.

وی افزود: ضرورت دارد منابع اعتباری برای ساختار اقتصادی و نهادسازی و اشتغالزایی آنها فراهم شود چرا که منابع اقتصادی شهرضا کفاف حاشیه نشین‌ها را نمی‌دهد و بودجه ملی نیاز است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.