سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۱۳ - سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳

بیش از ۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرضا پرداخت شد

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) شهرضا گفت: در ۵ ماهه ابتدای سال دو میلیاردو ۱۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات خود اشتغالی و ضروری به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش شهرضانیوز، محمدرضا موسوی در کارگروه اشتغال شهرستان شهرضا اظهار کرد: رویکرد جدید صندوق مهر امام رضا(ع) از ابتدای امسال حمایت از خوشه‌های کسب و کار، کسب وکارهای زنجیره‌ای، پشتیبانان مشاغل خانگی است.
وی افزود: پرداخت تسهیلات خوداشتغالی که در سال‌های گذشته پرداخت شده است امسال به دلیل عدم موفقیت تعداد قابل توجهی از وام گیرندگان در حفظ و تداوم اشتغال ایجاد شده به میزان ۲۰ درصد کل اعتبارات صندوق محدود شده است.

مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) شهرضا گفت: پرداخت تسهیلات به صورت خوداشتغالی بالغ بر ۳ میلیون تومان برای صندوق هزینه داشت و حجم زیادی از این هزینه به دلیل نظارت‌ها و بازرسی‌ها قبل و بعد از پرداخت جهت اطمینان از عدم انحراف و هزینه نمودن مبلغ تسهیلات در کسب و کار انتخابی است.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه سازمان‌هایی نظیر کمیته امداد، بسیج سازندگی در سال‌های اخیر تسهیلات خوداشتغالی پرداخت می‌کنند یک موازی کاری به وجود آمده است.
موسوی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) در راستای حمایت از خوشه‌ها و پشتیبان‌ها است.
وی افزود: خوشه کسب وکار به واحدهای کسب وکار متمرکز در یک منطقه جغرافیایی و یک گرایش کسب وکار تجاری شده که با همکاری و تکمیل فعالیت‌های نهادی و کسب و کاری یکدیگر، محصولات و یا خدمات مشترکی را تولید و ارائه کرده و از چالش‌ها و فرصت‌های مشترکی نیز برخوردارند، گفته می‌شود.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) شهرضا گفت: خوشه‌ها تعداد زیادی واحدهای اقتصادی کوچک و متوسط را در بر می‌گیرند که از نظر جغرافیایی این واحد‌ها می‌توانند در سطح تعدادی روستا، یک شهرسـتان و یا یک شهر و حومه‌اش پراکنده باشند.
وی با بیان اینکه این تسهیلات در قالب گروه‌های پشتیبان کارآفرین ملی و محلی پرداخت می شود، افزود: در مدل کسب و کار تولید بازار محور، واحدهای کسب و کار به صورت زنجیره ای به هم متصل می شود و یک نفر چندین مسئولیت را شامل طراحی محصول، آموزش افراد، ایجاد مهارت، تهیه مواد اولیه، مدیریت بازار و فروش محصول را به عنوان پشتیبان بر عهده می گیرد.
موسوی با اشاره به مزایای حمایت از کسب وکارهای پشتبان و خوشه‌ای تصریح کرد: ایجاد اشتغال پایدار به صورت حمایت از تولید و تجمیع کسب و کارهای خرد و خانگی، تضمین خرید محصولات و جلوگیری از ایجاد تورم به صورت کاهش نقدینگی غیر بومی از جمله مزایای حمایت از کسب وکارهای پشتبان و خوشه‌ای است.
وی بیان کرد: در ۵ ماهه ابتدای سال دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات خود اشتغالی و ضروری به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) شهرضا افزود: تسهیلاتی پرداختی صندوق مهر امام رضا (ع) در سال‌های گذشته به شکلی بوده است که در حدود ۶۳ درصد تسهیلات در شهر و ۳۷ درصد در روستاها پرداخت می‌شده است که در این بین ۸۰ درصد از آقایان و ۲۰ درصد به بانوان سرپرست خانوار توانستند از مشاغل خانگی و تسهیلات خوداشتغالی استفاده کنند.
وی اظهار کرد: امسال بیشتر رویکرد صندوق در جهت وصول مکاتبات و تأمین و تجهیز منابع جهت شروع یک روند و رویکرد جدید خود یعنی حمایت از خوشه‌ها و زنجیره‌های کسب و کار و حمایت از برندهای داخلی پشتیبان کسب و کار بوده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.