سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۳۷ - یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۳

سرپرست مرکز بهداشت شهرضا مطرح کرد

ابتلا به سرطان‌های شایع، عامل مرگ و میر زنان در سنین میان‌سالی

سرپرست مرکز بهداشت شهرضا گفت: در حال حاضر بیشترین عامل مرگ و میر زنان در سنین میان‌سالی ابتلا به سرطان‌های شایع در این گروه سنی است.

سید حجت‌الله موسوی در گفت وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: در حال حاضر بیشترین عامل مرگ و میر زنان در سنین میان‌سالی ابتلا به سرطان‌های شایع در این گروه سنی است.
وی افزود: در سال ۹۲ در استان اصفهان ۱۶۸ مورد سرطان سینه در بانوان شناسایی گزارش شده است،که این تعداد نزدیک به ۱۰ درصد از کل معاینه شدگان را در بر می گیرد.
سرپرست مرکز بهداشت شهرضا گفت: با مراجعه به موقع به مراکز بهداشتی ارائه دهنده خدمات سلامت و انجام معاینات و آزمایشات مربوطه به نحو چشمگیری می‌توان از آمار فوق کاست و به طول عمر زنان در سنین میان‌سالی در حد قابل ملاحظه‌ای افزود.
وی بیان کرد: باتوجه به فرا رسیدن هفته سلامت بانوان ایرانی، هفته ملی سبا که از تاریخ ۳۰-۲۴ مهر ماه است، فرصتی فراهم است تا به نقش و اهمیت برنامه پیشگیری از سرطان‌های شایع بانوان که در حال حاضر در سطح شهرستان شهرضا در مراکز و پایگاه های بهداشتی در حال اجرا است پرداخته شود.
موسوی تصریح کرد: با مراجعه بانوان به مراکز و پایگاه‌ها و انجام معاینات مربوط به سلامت زنان می‌توان به طور جدی از ابتلای این قشر مهم و تاثیرگذار در جامعه که رکن اصلی خانواده هستند به سرطان‌های شایع بانوان کاست.
وی خاطرنشان کرد: تأمین سلامت زنان به واقع تأمین سلامت خانواده و نسل‌های بعد و تضمین تربیت انسانی و اسلامی اعضای خانواده است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرضا گفت: پنجشنبه ۲۴ مهر روز اول هفته ملی سبا، روز جهانی غذا با محور شیوه زندگی سالم,جمعه ۲۵ مهرماه,روز دوم هفته ملی سبا با محور خانواده سالم، شنبه ۲۶ مهرماه روز سوم هفته ملی سبا، روز تربیت بدنی و ورزش، یکشنبه ۲۷ مهرماه روز چهارم هفته ملی سبا با محور اشتغال و سلامت زنان، دوشنبه۲۸ مهرماه روز پنجم هفته ملی سبا، روز خانواده و تکریم بازنشستگان
سه شنبه ۲۹ مهرماه روز ششم هفته ملی سبا با محور رسانه ها و سلامت زنان و چهارشنبه ۳۰ مهرماه
روز پایانی هفته ملی سبا تقویم سلامت زنان، مناسبت های هفته سلامت زنان است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.