سرویس: اقتصادی ۱۶:۳۰ - جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

وزیر نفت خبر داد:

برداشت کامل سهم ایران از میادین نفتی مشترک با عراق

وزیر نفت با بیان اینکه سهم خود از میادین نفتی مشترک با عراق را به طور کامل برداشت می کنیم گفت: مجتمع بزرگ پتروشیمی در دهلران احداث می شود.

به گزارش شهرضانیوز، بیژن زنگنه صبح دیروز در بازدید از شرکت نفتی چشمه خوش دهلران، اظهار کرد: مجتمع بزرگ پتروشیمی با ۶ برابر ظرفیت بالاتر از پتروشیمی ایلام در دهلران احداث می‌شود.
وی افزود: استاندار ایلام باید به فکر کارهای پایین دستی پتروشیمی باشد که تبدیل به کالا شود و به خارج از کشور صادر شود.
وزیر نفت تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی استان ایلام و همچنین استاندار باید پیگیری‌های مربوط به این حوزه را انجام دهند چرا که ایلام ظرفیت خوبی در حوزه نفت دارد.
وی گفت: دفتر نفت و گاز غرب در دهلران افتتاح نمی‌شود و در این زمینه نیز هیچ گونه قولی نمی‌دهیم.
زنگنه عنوان کرد: درباره موضوع پالایشگاه دهلران نیز تعهدی نداریم و اگر سرمایه گذار وجود داشته باشد خوراک نفتی این پالایشگاه را تأمین می کنیم.
وی افزود: حضور من در دهلران نشان دهنده اهمیت و توجه دولت به میادین نفتی مرزی است.
وزیر نفت با اعلام اینکه در زمینه برنامه های مرز مشترک با عراق کارهای خوب تولیدی در حال انجام است و در همه میدان های مشترک فعال هستیم، تصریح کرد: ما سهم خود از میادین نفتی مشترک با کشور عراق را به صورت کامل برداشت می‌کنیم.
وی گفت: درباره موضوع استخدام و به کارگیری نیروهای بومی استان ایلام در پتروشیمی دهلران نیز وزارت نفت نیروهای بومی را در اولویت کار قرار می‌دهد.

زنگنه همچنین گفت: ۱۵۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری برای بهره‌برداری از واحد نفتی چشمه خوش دهلران انجام شده است. در حال حاضر ۳۰ درصد کل مهندسی تفصیلی طرح پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: این پروژه وارد فاز اجرایی شده است و تا سال ۹۶ به بهره برداری می رسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.