سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۳۷ - چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳

رئیس ارشاد شهرضا:

کارگاه یک روزه خوشنویسی ولایت در شهرضا برگزار شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: کارگاه یک روزه خوشنویسی ولایت با موضوع کتابت احادیث، روایات و اشعار غدیر خم با حضور هنرجویان خوشنویسی برگزار شد.

رجب فرهمندیان در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: به مناسبت دهه ولایت و در راستای برنامه‌های ستاد غدیر شهرستان کارگاه یک روزه خوشنویسی ولایت با موضوع کتابت احادیث، روایات و اشعار با مضامین غدیر خم و حضرت علی (ع ) با حضور هنرجویان خوشنویسی مقاطع مختلف برگزار شد.
وی افزود: در این کارگاه هنری که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرضا و با همکاری آموزشگاه آزاد خوشنویسی هامون اجرا شد، ۸۰ نفر از هنرجویان دوره‌های مختلف خوشنویسی و خط تحریری حضور داشتند که بخش‌هایی از نهج البلاغه، احادیث و حکمت های حضرت علی(ع) و اشعاری از شاعران معاصر با مضامین غدیر خم را با خطوط مختلف نستعلیق، نسخ، شکسته و تحریری نگاشتند.
رئیس ارشاد اسلامی شهرضا گفت: آثار شرکت کنندگان این کارگاه توسط اساتید و مدرسان انجمن خوشنویسان شهرضا داوری و به برگزیدگان دوره‌های مختلف جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

در حاشیه این کارگاه که در سالن کتابخانه علامه طباطبایی شهرضا برگزار شد غلامرضا جهانشاهی اظهار کرد: انجمن خوشنویسان شهرضا از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را آغاز کرده است و هم اکنون از شعب موفق در سطح کشور است.

دبیر کارگاه خوشنویسی ولایت گفت: در این کارگاه یک روزه ۸۰ نفر از هنرجویان دوره های مختلف خوشنویسی شهرضا خطبه غدیر را به کتابت درآوردند.

وی آشنایی نسل جوان با وقایع غدیر، ترویج فرهنگ علوی و تبرک هنر خوشنویسی با احادیث و روایات حضرت امیرالمومنین (ع) را از مهمترین اهداف برپایی این کارگاه عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در سال‌های گذشته نیز هنرمندان انجمن خوشنویسان شهرضا خطبه غدیر، خطبه حضرت زهرا(س) را به صورت کارگاهی نوشته و کارگاه های متعددی همچون رسول نور، پیام آور مهربانی جشنواره خوشنویسی رضوی و نخستین جشنواره خوشنویسی استان اصفهان را در کارنامه هنری خود دارند.

جهانشاهی با اشاره به اینکه در این کارگاه کودک ۸ ساله به عنوان کوچکترین عضو و خانم ۴۸ ساله ای به عنوان بزرگترین عضو حضور داشتند گفت: شهرستان شهرضا یکی از قطب های خوشنویسی استان و یکی ازشعبات انجمن خوشنویسی کشور را دارد و این وضعیت مرهون وجود اساتید مجرب، هنرآموزان و هنرجویانی است که در انجمن خوشنویسان و آموزشگاه های خوشنویسی شهرستان اقدام به آموزش خوشنویسی می کنند.

استاد انجمن خوشنویسان ایران با اشاره به اینکه شهرستان شهرضا دومین شعبه انجمن خوشنویسان استان را دارا است افزود: این انجمن در چندین سال گذشته به عنوان انجمن برتر کشور شناخته شده است و از وضعیت ممتازی برخوردار است.

وی افزود: امیدواریم با همکاری مسئولان فرهنگی شهرستان، خوشنویسان شهرضا بتوانند به مناسبت‌های مختلف کارگاه ‌های هنری و جشنواره های خوشنویسی برگزار نمایند.

جهانشاهی در پایان با اشاره به اینکه انجمن خوشنویسان شهرستان شهرضا از ۲۵ سال پیش پایه گذاری و فعالیت خود را آغاز کرده است اضافه کرد: تاکنون در این انجمن ۶۰ نفر فارغ التحصل ممتاز، ۲۰ نفر فوق ممتاز و۲ نفر به درجه استادی رسیده اند.

گفتنی است اولین مدرک درجه یک هنری در رشته خوشنویسی در شهرستان های استان اصفهان نیز که همتراز دکتری علمی است توسط استاد غلامرضا جهانشاهی کسب شده است.

کتابت-خطبه-غدیر-شهرضا کتابت-خطبه-غدیر-شهرضا-1 کتابت-خطبه-غدیر-شهرضا-2

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.