سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۱۷ - پنج شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳

بخشدار بخش مرکزی شهرضا خبرداد:

تهیه طرح هادی برای ۲۰ روستای شهرضا/ هزینه ۱۶میلیارد ریالی در ۱۸ ماه اخیر در روستاهای شهرضا

بخشدار بخش مرکزی شهرضا گفت: از ۲۲ روستای شهرستان برای ۲۰ روستا طرح هادی به صورت ۱۰۰ درصد تهیه یا بازنگری شده است و برای دو روستای هوک و یحیی آباد نیز تا پایان سال ۹۳ تهیه خواهد شد.

به گزارش شهرضا نیوز، محسن یونسی در همایش روز ملی روستا که در روستای قصرچم شهرضا برگزار شد اظهار کرد: توجه ویژه به جایگاه روستاها، توجه مدیران دستگاه های اجرایی به توسعه و ظرفیت های روستاها، آشناسازی همشهریان با فرهنگ روستایی و دهیاری ها، افزایش همدلی و تعامل مردم و روستایی با مجموعه مدیران دست اندر کار امور روستاها از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

بخشدار بخش مرکزی شهرضا در این مراسم گفت: با توجه به اهمیت جایگاه روستا و روستائیان در نظام اسلامی، نخستین همایش ملی روز روستا با حضور رئیس جمهور در تهران برگزار شد.

وی محرومیت‌زدایی از روستاها را جزو مهم‌ترین اهداف دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت : امکانات و خدمات زیربنایی شامل آب، برق، گاز، تلفن و سیستم حمل نقل برای کلیه روستاهای شهرستان به صورت ۱۰۰ درصد فراهم شده است و در بخش عمران و آبادی روستاها طرح هادی به سرعت در حال اجرا است.

یونسی اضافه کرد: از ۲۲ روستای شهرستان برای ۲۰ روستا طرح هادی به صورت ۱۰۰ درصد تهیه یا بازنگری شده است و برای دو روستای هوک و یحیی آباد نیز تا پایان سال ۹۳ تهیه خواهد شد.
بخشدار بخش مرکزی شهرضا با اشاره به اینکه احداث ساختمان دهیاری در روستاهای شهرضا در دست اقدام است گفت: ۶۰ درصد از روستاهای شهرستان دارای ساختمان دهیاری و بقیه در مراحل تهیه نقشه و پیش بینی اعتبار اجرایی می باشند.

یونسی افزود: از ابتدای سال ۹۲ تاکنون بیش از ۱۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی در سطح روستاهای بخش مرکزی در زمینه آسفالت معابر، احداث سرویس های بهداشت عمومی، احداث بوستان های کودک، بهسازی معابر و خیابان ها، آزادسازی، روشنایی معابر و تجهیز ساختمان دهیاری های شهرستان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح بیمه روستاییان و عشایر از ۱۰ سال پیش پایه گذاری شد اضافه کرد: بر اساس برنامه های جدید دولت تدبیر و امید کشاورزان نیز به جمع بهره مندان این طرح اضافه و امکان بازنشستگی آنان با ۱۰ سال سابقه بیمه و حداقل ۶۰ سال سن فراهم شده است.
یونسی گفت: کاهش هزینه‌های بخش درمان روستاییان و عشایر از پنج درصد به سه درصد از دیگر اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در جهت حمایت از این قشر است.

وی با اشاره به مهاجرت روستاییان به شهرها در طی چندسال گذشته افزود: یکی از مهمترین سیاست های دولت یازدهم در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها معکوس نمودن آهنگ مهاجرت با ارائه برنامه های جدید با هدف حمایت از تولیدات روستایی و تشکیل تعاونی های اشتغال زای روستایی می باشد.

گفتنی است شورای فرهنگ عمومی کشور به منظور ارج نهادن به روستاییان و فرهنگ روستایی روز ۱۵ مهرماه را روز ملی روستا نامگذاری کرده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.