سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۱۵ - چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳

مدیر شبکه دامپزشکی شهرضا

بیش از ۲۰۳ هزار راس دام در شهرضا واکسینه شدند

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۳ هزار و ۲۵۳ راس دام سبک وسنگین در این شهرستان علیه بیماری های مختلف واکسینه شده اند.

حمیدرضا امیری در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه طیفی از بیماری درجامعه ازطریق مواد غذایی منتقل می شوند و نظارت کامل بر سلامت مواد خام دامی از ابتدای تولید تا عرضه کاری حساس و مهم است افزود: دامپزشکی با انجام فعالیت ها و اقدام های خود در مبارزه بر علیه بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و نظارت بر بهداشت مواد غذایی، کنترل اماکن پرورش دام و مراکز عرضه فرآورده های خام دامی نقش انکار ناپذیری را در تامین سلامت غذا، بهداشت و در نهایت سلامت جامعه برعهده دارد.

وی اضافه کرد: از وظایف سازمان دامپزشکی بررسی بیماری های دامی،شناسایی مناطق و منابع آلوده و راه سرایت و انتشار بیماری ها،تامین بهداشت دام از طریق پیش گیری و مبارزه با بیماریهای همه گیرو قرنطینه ای دام ، سرکشی از مراکز خرید و فروش خوراک دام و همکاری با وزارت بهداشت در امر مبارزه با بیماری های مشترک انسان و دام است.

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان شهرضا با اشاره به اینکه ۴۸۵ مورد ماموریت به همت پرسنل این مرکز در سال جاری انجام شده است گفت: این ماموریت ها شامل اکیپ واکسیناسیون بیماری های دامی، اکیپ مبارزه با بیماری سل و بروسلوز، اکیپ بازرسی فراورده های خام دامی، اکیپ بازرسی از کارخانجات بسته بندی فرآورده های خام دامی و کارخانجات تولید خوراک دام و طیورو تبدیل ضایعات کشتارگاهی و بازدید از محل دامداری و مرغداری در خصوص صدور پروانه بهداشتی دامپزشکی و بازرسی های ویژه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ۲۰۳ هزار و ۲۵۳ راس دام سبک و سنگین در شهرستان شهرضا علیه بیماری های مختلف واکسینه شده اند افزود: در این راستا ۲۵ هزار و ۱۳۸ راس دام سنگین و ۱۷۸ هزار و ۱۵ راس دام سبک واکسینه شده اند.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا اضافه کرد: تعداد ۷ هزار و ۶۳۷ نوبت سر نیز در خصوص میزان تست سل و بروسلور( خونگیری) انجام شده است.
حمیدرضا امیری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در بازرسی های فرآورده های خام دامی، رستوران ها و مراکز بسته بندی مقدار یک هزار و ۸۶۸ کیلوگرم فرآورده های بدون هویت و یا تاریخ گذشته جمع آوری و معدوم شده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد پرونده های ارسالی به مراجع قضایی ۵ مورد بوده است افزود: تعداد ۶۵۴ عدد مجوز از قبیل حمل شیر خام، کلنی زنبور عسل، فرآورده های خام دامی و مجوز جوجه ریزی جهت مرغداری های گوشتی در سال جاری در این شهرستان صادر شده است.

گفتنی است شهرستان شهرضا در زمینه پرورش دام و طیور دارای ۱۹ هزار راس دام سنگین، ۱۵۰ هزار راس دام سبک، ۱۵۰ واحد مرغداری، ۱۵۰ واحد مغاره قصابی و ۱۰۰ واحد مرغ و ماهی فروشی است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.