سرویس: اقتصادی ۱۲:۳۰ - دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳

اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد تومانی خدمات مسکن مهر تأمین نشد

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ با وجود مکاتبات معاون اول رئیس‌جمهوری و وزرای راه و شهرسازی و نیرو متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه پرداختی صورت نگرفته است.

به گزارش شهرضانیوز، احمد اصغری مهرآبادی اظهار کرد:‌ منتظر پرداخت اعتبار از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری برای تکمیل یک سری از پروژه‌های مسکن مهر هستیم که متأسفانه تاکنون هیچ‌گونه پرداختی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: مکاتبات خیلی زیادی دراین‌باره از طرف معاون اول رئیس‌جمهوری، وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو با معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری انجام شده است.

وی ادامه داد: مسئولان ذی‌ربط به‌طور جدی پیگیر تخصیص اعتبار به مسکن مهر هستند، اما تاکنون هیچ مبلغی در این رابطه پرداخت نشده و متأسفانه فصل کاری را از دست داده‌ایم و فرصت آن‌چنانی نداریم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: امیدواریم که هرچه زودتر دراین‌باره تصمیم‌گیری شده این پول (۱۰۰۰ میلیارد تومان) را پرداخت کنند. در پروژه‌های مسکن مهر مشکل منابع مالی داریم و مطلب خاص دیگری نداریم، اگر مشکل منابع مالی از نظر ساخت و خدمات زیربنایی و روبنایی حل شود، تمام مسائل این طرح حل می‌شود.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: با وجود کمبود اعتبارات وزارت نیرو در حال اجرای خدمات زیربنایی است، اما بخش زیادی از پروژه‌های مسکن مهر همچنان نیاز مبرمی به اعتبارات برای تکمیل و تحویل به متقاضیان دارد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی پیش‌تر با تشریح جزئیات تأمین ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی مسکن مهر به تسنیم گفته بود: تا پایان شهریور (امسال) وزارت نیرو ۳۰۰ میلیارد تومان و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری نیز ۷۰۰ میلیارد تومان را تأمین می‌کنند.

مهرآبادی در خصوص تأمین منابع اجرای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر بیان کرد: در این رابطه کارگروهی تشکیل شده و جلسات متعددی با حضور مسئولان استانی، مدیران عامل شرکت‌های خدمات‌رسان، مدیران وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان نوبخت و وزیر نیرو برگزار شد که به عدد ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای تأمین خدمات زیربنایی رسیدیم.

وی با بیان اینکه این رقم در دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری با حضور وزرای ذی‌ربط مطرح شد، گفت: بر این اساس تصمیم گرفته شد در گام اول ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر تأمین شود.

مهرآبادی افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ توسط چیت‌چیان وزیر نیرو و ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز توسط نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری تا پایان شهریور تأمین می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.