سرویس: اجتماعی ۰۶:۳۰ - دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳

نمی‌گذاریم چهره دستگاه قضا مخدوش شود

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مسئولیت‌های خطیر دستگاه قضایی در عرصه‌های مختلف گفت: اجرای قضای اسلامی نیازمند وجود مقدماتی است و کار قضات نیز دشواری مواجه است.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از اداره‌کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای قضایی استان خراسان رضوی در مشهد، با اشاره به جایگاه رفیع قضا اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضایی و شخص قاضی فصل خصومت بین مراجعان است و این فصل خصومت اگر بخواهد بر اساس موازین دقیق قانونی و شرعی صورت پذیرد، با همه مقدمات لازمه‌اش، کار بسیار دشواری است.

وی افزود: در صورتی که قانون و تقوای الهی در مراحل انجام وظیفه دستگاه قضایی رعایت شده و در نظر گرفته شود خدمتی بزرگ به مردم شریف و بزرگوار و عبادتی عظیم در محضر حق تعالی است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به جنبه‌های مختلف وظایف دستگاه قضایی افزود: امروز دستگاه قضایی با مشکلات متعددی مواجه است اما از جمله وظایفی که هم اکنون به‌عهده داریم انجام اقدامات آینده نگرانه است و تربیت نیروی کارآمد است.

آیت‌الله آملی لاریجانی کمبود نیروی قضایی و اداری را در کندشدن روند انجام کارها بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: تلاش زیادی برای برطرف کردن مشکلات موجود در حال انجام است و گام‌های بلندی در تأمین نیروی انسانی برداشته شده تا بخشی از فشارهای موجود بر قضات و کارکنان کاهش پیدا کند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به حکم انتصاب دوره دوم مقام معظم رهبری و دیدار مسئولان عالی قضایی با معظم‌له و انتظاراتی که به‌دنبال آنها مطرح شده است، خاطرنشان کرد: با وجود نیروهای کارآمد، شریف و دلسوز و تلاش مضاعف با وجود مشکلات موجود ان‌شاء‌الله در آینده شاهد تحولات مثبتی در سطح قوه قضائیه خواهیم بود.

رئیس دستگاه قضا تلاش برای سلامت دستگاه قضایی را یکی از سیاست‌های مهم قوه قضائیه دانست و افزود: در این زمینه نیز براساس ساز و کارهای موجود نظارت مؤثرتر و مستمری در زمینه حسن انجام امور صورت می‌پذیرد و ان‌شاءالله با تشدید نظارت‌ها نخواهیم گذاشت چهره دستگاه قضایی مخدوش شود.

رئیس قوه قضائیه داشتن تقوا و توجه به اوامر و نواهی الهی را نکته‌ای دانست که باید مورد توجه همگان به‌ویژه مسئولان در دستگاه قضایی قرار گیرد تا در مسیر حق گام بردارند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با تأکید بر اجرای سیاست‌های پیشگیرانه در قوه قضائیه افزود: پیشگیری از جرم یک مسئله فراقوه‌ای است و نیازمند تلاش مضاعف درون قوه‌ای و حمایت‌های همه‌جانبه سایر قواست.

رئیس دستگاه قضا اظهار امیدواری کرد: با استعانت خداوند متعال و تلاش گسترده و برنامه ریزی مناسب بتوانیم در دوره جدید منویات مقام معظم رهبری را محقق کنیم و شاهد حل بسیاری از مشکلات موجود باشیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ابتدای این جلسه با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان ابراز امیدواری کرد به‌برکت این ایام خداوند توفیق خدمت و تحصیل رضای حق تعالی را به همه خدمتگزاران در دستگاه قضایی عنایت فرماید.

در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس‌کل دادگستری خراسان رضوی و سیفی رئیس‌کل دادگستری خراسان جنوبی گزارشی از فعالیت‌های دادگستری و سازمان‌های تابعه قضایی استان را ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.