سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۵۳ - جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

رئیس توانبخشی شهید مدرس شهرضا خبر داد

نگهداری ۱۸۰ معلول ذهنی در مرکز توانبخشی شهید مدرس شهرضا

رئیس توانبخشی شهید مدرس شهرضا گفت: توان بخشی شهید مدرس ۴۰۰ نفر معلول ذهنی دختر بالای ۱۴ سال دارد که ۱۸۰ نفر از معلولان ذهنی به صورت شبانه روزی هستند.

به گزارش شهرضانیوز، علیرضا عدالت در هم‌اندیشی سازمان‌های مردم نهاد شهرستان شهرضا اظهار کرد: توان بخشی شهید مدرس ۴۰۰ نفر معلول ذهنی دختر بالای ۱۴ سال دارد که بهره هوشی آنها ۲۵ تا ۷۰ است.
وی افزود: ۱۸۰ نفر از معلولان ذهنی به صورت شبانه روزی، ۷۰ نفر روزانه و ۱۵۰ نفر در منزل خدمات توان بخشی دریافت می‌کنند.

رئیس توانبخشی شهیدمدرس شهرضا با بیان اینکه ۴۰ نفر از معلولان ذهنی بدون سرپرست و مجهول الهویه هستند، گفت: این مرکز دارای دو کارگاه حرفه آموزی مروارید که آموزش هنری و ارزشیابی آموزشی را مد نظر دارد و کارگاه تولیدی حمایتی صدف که علاوه بر تولید، کاریابی و اشتغال زایی معلولان را پوشش می دهد .
وی بیان کرد: در کارگاه حرفه آموزی، هدف تولید جهت عرضه به بازار و یا پرورش استاد کار نیست بلکه هدف علاوه بر آموزش حرفه ای بر اساس استعدادهای حرفه ای معلولان تخلیه انرژی انباشته شده توانخواهان و پر کردن اوقات فراغت آنها است.

عدالت تصریح کرد: معلولان ذهنی در این مرکز خدمات توان بخشی فردی، اجتماعی، پزشکی و پیرا پزشکی دریافت می کنند.
وی افزود: یکی دیگر از هدف‌های این مرکز جلوگیری از پیشرفت معلولیت‌های ثانویه مانند کم شنوایی و جسمی حرکتی است.
رئیس توانبخشی شهیدمدرس شهرضا اظهار کرد: تا آنجا که امکان دارد معلولان ذهنی را به خود کفایی می‌رسانیم و برای آنها حرفه آموزی انجام می‌دهیم که ۳۰ درصد از آنها موفق می شوند و ۷۰ درصد باز می مانند و ۱۵ درصد آنها در کارگاه‌ها جذب می شوند.
وی تصریح کرد: تعدادی از مددجویان به خود کفایی رسیدند و بعضی در منزل مشغول به کار هستند و برخی دیگر در کارگاه صنعتی و نیمه صنعتی مشغول به کار شدند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.