سرویس: فرهنگی ۱۴:۳۰ - سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۳

معلمی که با گفتن درود بر خمینی به شهادت رسید

وزیر آموزش و پرورش گفت: شهید گورتانیان نژاد داوطلبانه از استان اصفهان به کردستان آمده بود که با ایستادگی بر روی اعتقادات توسط گروهک کومله به شهادت رسید.

به گزارش شهرضانیوز، علی اصغر فانی دیروز در صبحگاه مشترک مرکز و پایگاه‌های بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش که در محل لانه جاسوسی برگزار شد، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس به عنوان یک نماد برای ذکر رشادت‌ها، تلاش‌ها، رهبری و ولایت مداری هرسال برگزار می‌شود و جا دارد اشاره ای داشته باشم به آنچه که در دوران دفاع مقدس در پیروزی ملت ایران نقش آفرین بود.

وی افزود: اعتقاد به اسلام ناب محمدی، ولایت مداری، نقش رهبری در دفاع مقدس، دیانت، توکل به خدا، دفاع از ایران و اسلام در کنار سایر عوامل در پیروزی رزمندگان ایران در دوران دفاع مقدس موثر بود.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: وجود ولایت فقیه در کشور ما عامل اصلی برای حفظ وحدت و پیروزی بردشمنان است و باید ارزش این هفته را بدانیم.

فانی بیان کرد: نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس قابل تأمل است. نقش مهم آموزش و پرورش در حوزه اعزام دانش آموزان و فرهنگیان به جبهه و در پشتیبانی از جنگ و دفاع مقدس در مدارس توسط مدیران، فرهنگیان و مربیان تربیتی بر هیچ فردی پوشیده نیست.

وی با اشاره به حضور فرهنگیان در حوزه رزمی و فرهنگی در دوران دفاع مقدس گفت: در هشت سال دفاع مقدس شاهد بودیم که فرهنگیان در جبهه و پشت جبهه نقش مهمی را داشتند. همچنین فرماندهان بزرگی از آموزش و پرورش در جبهه ها نقش آفرینی کردند. شهید همت به عنوان یک معلم و فرمانده بزرگ دوران دفاع مقدس شناخته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در دورانی که در کردستان حضور داشتم از همان اوایل پیروزی انقلاب مشکلاتی در کردستان شکل گرفته بود به گونه ای که از اوایل سال ۵۸ این مشکلات نمود پیدا کرد.

فانی با اشاره به خاطره ای از یک فرهنگی شهید گفت: شهید گورتانیان نژاد از استان اصفهان داوطلبان به کردستان آمده و به دنبال ساخت و ساز مدارس بود.

وی ادامه داد: این شهید در یکی از بازدیدهایی که برای تحویل مدرسه به یکی از روستاهای اطراف رفته بود توسط گروهک کومله دستگیر شد. راننده‌ای که همراه وی بود تعریف می‌کند که ضد انقلاب پس از دستگیری شهید گورتانیان نژاد به او گفته بود اگر به امام خمینی(ره) توهین کنی آزاد می‌شوی اما این شهید عکسی از امام را که همراهش بود به ضد انقلاب نشان داده و با بوسیدن چهره امام و گفتن کلمه درود بر خمینی توسط گروهک کومله به شهادت رسید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: دفاع مقدس دستاوردهای زیادی را برای کشور به همراه داشت. استقلال، خودکفایی و حضور ایران در صحنه‌های بین المللی که امروزه شاهد آن هستیم از دستاوردهای رشاد و مقاومت مردم ایران در دوران دفاع مقدس است.

فانی بیان کرد: هم اکنون این سوال پیش می‌آید که تکلیف ما به عنوان نهادی که وظیفه تربیت دانش آموزان را برعهده دارد چیست. باید بگویم که حفظ دستاوردهای انقلاب، انتقال فرهنگ ایرانی و اسلامی به نسل کنونی که آینده سازان کشور هستند، ایجاد روحیه گذشت و ایثار در دانش آموزان وتقویت مبانی اعتقادی  از جمله وظایف مهمی است که برعهده آموزش و پرورش است.

وی عنوان کرد: پایگاه‌های بسیج آموزش و پرورش در استان‌های مختلف نسبت به دنبال کردن راه شهدا و ارزشهای شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی مسئولیت دارند و امیدواریم در دولت تدبیر و امید آموزش و پرورش به خوبی از خون شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی حمایت کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.