شهرضا نیوز

طلای پارالمپیک لندن به تمام مسلمانان جهان تعلق داشت/

کدخبر: 51857
۱۳۹۳/۰۷/۰۶ در ساعت ۱۰:۳۲

به گزارش شهرضانیوز به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، زهرا نعمتی درباره اینکه لحظه کسب مدال طلای او در زمره ۲۵ لحظه و رویداد برتر جنبش پارالمپیک قرار گرفته است، گفت: این لحظه، برای من یک لحظه تاریخی بود، چرا که از قبل می‌دانستم بار سنگینی به دوش دارم و می‌بایست آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهم. همان‌طور که می‌دانید، مدال طلای من اولین مدال طلای یک زن ایرانی در پارالمپیک و المپیک و نیز اولین مدال طلای تاریخ ورزش ایران در رشته تیر و کمان بود، به همین خاطر وقتی به‌روی سکو رفتم و مدال را بر گردن آویختم، احساس کردم که این مسئولیت بزرگ را به سرانجام رسانده‌ام و از این بابت بسیار خوشحال بودم و احساس خوبی داشتم.

وی ادامه داد: این مسئله از یک جهت دیگر نیز اهمیت داشت و اینکه یک بار دیگر توانستیم به دنیا نشان بدهیم که یک زن مسلمان با حجاب اسلامی نیز می‌تواند به بالاترین سطح موفقیت در هر زمینه‌ای دست پیدا کند، از این جهت معتقدم لحظه کسب مدال طلای پارالمپیک  لندن، نه‌تنها به من، بلکه به تمام مسلمانان جهان نیز تعلق داشت.

بانوی طلایی پارالمپیک لندن، در مورد انتخاب رقابت‌های پارالمپیک لندن به‌عنوان اولین رویداد برتر لیست IPC گفت: من تجربه حضور در پارالمپیک‌های گذشته را ندارم، اما در همین مسابقاتی که در لندن برگزار شد، فضای بسیار خوبی حاکم بود که تنها معنای رقابت نمی‌داد، بلکه رقابت‌ها در چارچوب دوستی ملت‌های مختلف و بر پایه تقویت صلح میان فرهنگ‌ها و اندیشه‌های مختلف بود و به‌نظر من این مسئله، پررنگ‌ترین خصوصیت پارالمپیک لندن بود.

نعمتی که در دور پیشین بازی‌های آسیایی (گوانگژو) نیز حضور داشت، در خصوص بازی‌های پاراآسیایی اینچئون اظهار داشت: در اولین دوره بازی‌های پاراآسیایی که سال ۲۰۱۰ برگزار شد، من به‌دلیل بیماری، نتوانستم عملکردی که مد نظرم بود داشته باشم و به مدال برنز بسنده کردم، اما تمام توان خود را به کار می‌گیرم که در بازی‌های اینچئون، عملکردی شایسته داشته باشم و بار دیگر بتوانم ملت عزیز ایران را خوشحال کنم و از همه درخواست می‌کنم برای موفقیت تمام کاروان ایران دعا کنند.

او اضافه کرد: به‌نسبت چهار سال قبل، انگیزه‌های من بسیار بیشتر شده و حالا چشم‌های زیادی عملکرد من را دنبال می‌کنند و منتظر موفقیت‌هایم هستند، بنابراین مسئولیت من بسیار سنگین‌تر از قبل شده و به همان اندازه روحیه و انگیزه‌هایم نیز بالاتر رفته است.

نعمتی عنوان کرد: پس از بازی‌های پاراآسیایی اینچئون، مهمترین رویدادی که در پیش داریم، مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ است که میزبان آن هنوز مشخص نیست و پس از آن مسابقات پارالمپیک برزیل در پیش است که از حالا برای حضوری مقتدرانه در آن تلاش می‌کنیم.