سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۴۵ - جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۳

نماینده مردم شهرضا در مجلس:

سال ۹۴، وضعیت بودجه کشور ارتقا پیدا می‌کند

نماینده مردم شهرضا در مجلس گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال ۹۴ از نظر بودجه‌ای شکلی، عملیاتی و حجمی و کمیتی وضعیت بودجه‌ای بهتری داشته باشیم.

به گزارش شهرضانیوز، عوض حیدرپور در شورای اداری شهرستان با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: وقتی به سال ۵۸ و ۵۹ برمی‌گردیم و شرایط کشور را رصد می‌کنیم می‌بینیم رزمندگان و نیروهای مسلح چه کار بزرگی انجام داده‌اند.
وی افزود: اگر نقشه کشور را نگاه کنیم می‌بینیم طراحی دشمن خیلی دقیق بوده است از غرب کارون تا خرمشهر در تصرف عراق بود و عراقی‌ها تا سوسنگرد پیشروی کرده بودند.
نماینده مردم شهرضا در مجلس با بیان اینکه نصف نفت ایران که در حال حاضر تولید می‌شود در زمان جنگ در تصرف عراق بود گفت: کاری که در دفاع مقدس انجام شد در ۳۰۰ سال گذشته بی سابقه بود و یک وجب از خاک کشور در ۸ سال جنگ از دست نرفت.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران ثمره خون شهدا است اظهار کرد: جمهوری اسلامی در یک موقعیت سوق‌الجیشی است که از صدر تاریخ تاکنون مورد طمع دشمن بوده است و امروز این خطر ادامه دارد.
حیدرپور افزود: بعد از جنگ با سازماندهی‌هایی که انجام شد، جمهوری اسلامی ایران را به حدی از اقتدار رسید که می‌توانیم بگوییم مستحکم‌تر از گذشته همچون کوه دماوند ایستاده است.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است سازماندهی بسیار خوبی در عراق انجام دهد به گونه‌ای که نیروهای عراقی علیه داعش بسیج شدند.
نماینده مردم شهرضا در مجلس تصریح کرد: در هفته‌های گذشته آمریکایی‌ها یک توافق‌نامه‌ای نوشتند و بمباران‌هایی را در سوریه انجام دادند که این بمباران به عراق هم کشیده می‌شود.
وی بیان کرد: بمباران هوایی هیچ فایده‌ای برای عراق ندارد، در بمباران هوایی مردم عادی کشته شوند و این یک مانور و فیگور است.
حیدرپور خاطرنشان کرد: خود مردم عراق و سوریه به صورت جدی وارد صحنه شده‌اند و کاری که آمریکا انجام داده است جمهوری اسلامی ایران قبول ندارد و به طور رسمی اعلام کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه بمباران هوایی آمریکا به نتیجه نمی‌رسد مگر به همت مردم، گفت: اردن، سعودی و قطر که داعش را به وجود آوردند برای مقابله با داعش اعلام آمادگی کردند.
نماینده مردم شهرضا در مجلس تصریح کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بهترین وضعیت هستند تا اگر مرزهای جمهوری اسلامی را بخواهند مورد تهدید قرار دهند آنها را به شدت سرکوب کنند.
وی اظهار کرد: وضعیت جمهوری اسلامی ایران از نظر سیاست خارجه در دنیا به طور کامل شفاف و روشن شده است در منطقه هم تأثیر گذاری جمهوری اسلامی بر همه روشن است.
حیدرپور با بیان اینکه مشکلاتی وجود دارد که باید با کشورهای منطقه به صورت نزدیک‌تر هماهنگی‌ها را انجام دهیم گفت: در منطقه دو قطب شیعه و اهل تسنن داریم که قوم اهل تسنن محوریت آن سعودی است و باید هماهنگی‌های لازم بین ما و سعودی انجام شود.
وی بیان کرد: بنا داریم تعاملات لازم را به گونه‌ای با سعودی انجام دهیم تا هماهنگی‌های مورد نیاز برای اینکه منطقه را امن‌تر کنیم به وجود آید.
نماینده مردم شهرضا در مجلس تصریح کرد: ممکن است عده‌ای بگویند چرا با سعودی همکاری می‌کنید واقعیت این است که باید به سعودی‌ها هماهنگی‌های لازم برای استحکام منطقه انجام دهیم و این مذاکرات با نظر رهبر انجام می‌شود و ما هیچ نگرانی در این زمینه در کمیسیون امنیت نداریم.
وی با بیان اینکه اقدامات غیر اصولی رژیم صهیونیستی در کشور ادامه پیدا کرده است، گفت: هواپیمای بدون سرنشین که در نطنز سرنگون شد پس از بررسی مشخص شد که از سمت جمهوری آذربایجان فرستاده شده است.
حیدرپور افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز در شرایطی است که می‌تواینم ادعا کنیم هیچ پرنده بدون سرنشینی نمی‌تواند در آسمان جمهوری اسلامی به پرواز درآید، ما توانایی داریم آسمان جمهوری اسلامی را امن کنیم و این اوج توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: نشست‌ها و جلساتی که رئیس جمهور با روسای دیگر کشورها در نیویورک داشتند بسیار مثبت بوده است و هماهنگی‌هایی انجام دادند به گونه‌ای که ما بتوانیم در فضای هسته ای بهره‌برداری لازم را انجام دهیم.
نماینده مردم شهرضا در مجلس با بیان اینکه بحث‌ها و مذاکرات خوبی راجع به تحریم‌ها شد و تلاش شده است تحریم‌ها را کم کنند خاطرنشان کرد: با گزارش نوبخت و وزیر نفت پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۱۴ و سال ۹۴ وضعیت مالی کشور بهتر می‌شود.
وی بیان کرد: در بودجه‌ای که نوشته می‌شود ما می‌توانیم سال ۹۴ را با وضعیت مالی بهتر برای کشور آغاز کنیم.
حیدرپور گفت: پیش‌بینی می‌کنیم سال ۹۴ از نظر بودجه‌ای شکلی، عملیاتی و حجمی و کمیتی وضعیت بودجه‌ای بهتری داشته باشیم.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.