سرویس: بین الملل ۱۲:۳۰ - سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۳

فرمانده کل سپاه در ایلام:

ملت عراق تودهنی خوبی به تجاوزات داعش زده‌ است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایلام گفت: ملت عراق تودهنی خوبی به تجاوزات داعش زده‌اند و به‌زودی باقی‌مانده این گروهک تروریستی نابود خواهد شد.

به گزارش شهرضانیوز، سرلشکر محمدعلی جعفری در جمع بسیجیان ایلام، اظهار کرد: استقامت مردم ایران در دوران جنگ سبب صدور انقلاب به اقصی نقاط جهان شد؛ همچنین رهبری امام راحل واطاعت‌پذیری مردم سبب شکست همه محاسبات دشمن شد.

وی افزود: پدیده ایستادگی ملت‌ها در برابر ارتش‌های تا بن دندان مسلح الگو گرفته از استقامت مردم ایران در دوران دفاع مقدس است، ما درحال حاضر این موضوع را به عینه در پیروزی‌های مردم غزه شاهد هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ملت عراق تو دهنی خوبی به تجاوزات داعش زده‌اند و به‌زودی باقی‌مانده این گروهک تروریستی نابود خواهد شد.

وی ادامه داد: همیشه باید سعی ما براین باشد که در خط اول حضور داشته باشیم، البته این خط‌شکنی به این منظور نیست که جنگ فیزیکی در پیش رو داریم بلکه عقیده بر این است که باید در خط مقدم انقلاب همیشه حضور داشته و این از جمله وظایف سنگین بسیج وسپاه است.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: آمریکایی‌ها در مقطعی از زمان به عراق وارد شدند و سعی داشتند با سقوط حاکم وقت حاکمیت را در دست بگیرند اما اکنون می بینیم که درعمل نتیجه دیگری به دست آمده و یک نظام شیعی که هم‌گام و هم سو با نظام جمهوری اسلامی است قدرت را در دست دارد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها هنگامی که می‌بیینند در عراق نمی‌توانند دوام بیاورند و مقاومت مردم عراق را به‌خوبی می‌بینند همواره درصدد توطئه علیه این ملت هستند و می‌خواهند از مردم عراق انتقام بگیرند.

فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال‌های ۷۸ و۸۸ دو تهدید امنیتی با بسترهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای کشور و نظام جمهوری اسلامی به وجودآمد، گفت: هرکدام از این تهدیدات می‌توانست کشوری را ازپای درآورد اما دشمنان ما هرچه تلاش کردند نتوانستند خدشه‌ای به نظام وارد کنند؛ در این قضیه نیز همه دشمنان که در راس آن آمریکایی‌ها بودند، وجود داشتند.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: مردم با بصیرت و ولایت‌مدار ایران اسلامی گوش به فرمان مقام معظم رهبری با قیام نهم دی فتنه ۸۸ را کور کردند. این حرکت دارای پیام‌های مهم و برزگی بود که دشمنان ما باید آن‌ها را دریافت کنند.

وی افزود: بزرگ‌ترین پیام و دستاورد رویدادهای گذشته این است که دیگر کسی توان تهدید نظامی کشورمان را نداشته و حتی آن را در سر نمی‌پروراند.

فرمانده کل سپاه پاسداران در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: وضعیت بازدارندگی و توان تسلیحات بازدارنده امروز ما قابل مقایسه با توانمندی‌های مادی اواخر دوران دفاع مقدس نیست؛ همین موضوع سبب شده کشور ما دارای شرایط ویژه‌ای باشد به طوری که توان امروز را می‌توان ۱۰ برابر دوران دفاع مقدس و حتی بیشتر از آن بیان کرد. این درحالی است که حضور و پشتیبانی مردم و اعتقاد و عزم راسخ مردم در حمایت از نظام اسلامی روزبه‌روز رو به افزایش است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.