سرویس: دین و اندیشه ۱۰:۳۰ - سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۳

ارتباط علمای اسلام راه‌حل ایجاد اتحاد در جهان اسلام است

آیت‌الله تسخیری گفت: علمای جهان اسلام در جهت رفع فتنه‌های کنونی که در جهان اسلام وجود دارد باید ارتباطات خود را بیشتر کنند تا اتحاد در جهان اسلام ایجاد شود.

به گزارش شهرضانیوز، آیت‌الله محمد علی تسخیری شب گذشته در نخستین نشست علمی هم‌اندیشی بین علمای مذهبی کشورهای ایران و اندونزی در سالن همایش‌های پژوهشگاه مطالعات تقریبی، اظهار کرد: نقش و شاکله اصلی اسلام را به جامعه علمای دینی می‌دهند.

رئیس شورای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه خداوند سه وظیفه مهم حکومت، قضاوت و افتاء را برعهده علمای اسلام گذاشته است گفت: بر مبنای آیات شریف قرآن کریم حکومت بر روی زمین از سوی خداوندابتدا به انبیاء و سپس به امامان معصوم سپرده شده ودر مرتبه سومشان حکومت از سوی خداوند به عالمان دینی آشنا به شریعت سپرده شده است.

وی تاکید کرد: انبیاء، امامان و علمای دین حافط کتاب خدواند و شریعت الهی هستندو مسئول اجرای احکام از سوی خداوند برعهده آن‌ها گذاشته شده است.

این استاد حوزه علمیه قم خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی جهان اسلام و با توجه به وجود فتنه‌های گوناگون در سطح جامعه اسلامی حضور تاثیر گذارعلمای دینی و رهبران مذاهب اسلامی بیش از پیش احساس می‌شود.

آیت الله تسخیری با اشاره به نقش گسترده هم اندیشی و ارتباط اساتید جهان اسلام با یکدیگر گفت: علمای جهان اسلام در جهت رفع فته‌های کنونی که وجود دارد باید ارتباطات خود را بیشتر کنند.

وی با اشاره به تاکید بزرگان اسلام بر لزوم اتحاد بین مسلمین گفت: یکی از کارکردهای مهم حج که هم اکنون در حال برگزاری است بحث اتحاد بین مذاهب اسلامی است.

آیت الله تسخیری با اشاره به جمعیت فراوان اندونزی با ۲۰۰میلیون جمعیت به عنوان یکی از مهم‌ترین کشورهای مسلمان گفت: امیدواریم با برگزاری همایش‌های اینچنینی چالش‌های موجود در بین مذاهب و فرق اسلامی رفع شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.