سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۲۸ - یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳

غار شاه قنداب شهرضا پاک سازی شد

غار شاه قنداب شهرضا به همت هیئت غارنوردی و غار شناسی اصفهان از وجود زباله پاک سازی شد.

مسئول غار نوردی و غار شناسی اصفهان در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه روز دوم مهر با عنوان روز غارهای پاک نامیده شده است گفت: روز غارهای پاک از سال ۱۳۸۷ شروع شده است و غارنوردان در روز ۲ مهر هر سال در سراسر ایران به پاک سازی غارهای کشور می پردازند.

حاج هاشمی با اشاره به اینکه غار شاه قنداب غاری است مذهبی که مردم از آن بیشتر به عنوان یک تقدس گاه استفاده می کنند افزود: فعالیت های توریستی و گردشگری، توسعه مناطق شهری و صنعتی، برداشت بی رویه آب های زیرزمینی، احداث سدها و استخراج معادن از جمله عوامل تخریب غارها محسوب می شوند.

وی اضافه کرد: کاهش خطرات زیست محیطی، حفاظت از آب های زیرزمینی موجود در غارها که ۲۵ درصد از آب های قابل شرب را تشکیل می دهند و جلوگیری از گونه های در حال انقراض در غارها از اهداف این گروه برای پاک سازی غارها از زباله های ریخته شده توسط مردم در این مکان است.

حاج هاشمی افزود: سازمان حفاظت از محیط زیست، هیئت غارنوردی و غارشناسی و هیئت کوه نوردی اصفهان از جمله کسانی هستند که در این راستا تلاش می کنند.

گفتنی است این گروه ۲۰ نفره غار شاه قنداب که در مسیر شهرضا و رامشه قرار دارد را از وجود زباله های موجود پاک سازی کردند.
پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (1) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (2) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (3) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (4) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (5) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (6) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (7) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (8) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (9) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (10) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (11) پاک سازی غار شاه قنداب شهرضا (12)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.