سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۴:۳۰ - شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳

معاون وزیر نیرو:توربین بادی ملی ٢ مگاواتی داخلی سازی شد

همزمان با انتقال دانش فنی و استفاده از توان داخل، توربین بادی ملی ٢ مگاواتی داخلی سازی شد.

به گزارش شهرضانیوز، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از روند داخلی سازی تجهیزات صنعت برق ایران با شتاب بیشتر خبر داد و افزود: در این مسیر، توربین ملی ٢ مگاواتی بادی با تلاش متخصصان ایرانی داخلی سازی شده است.

هوشنگ فلاحتیان افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده در نیمه دوم امسال ساخت توربین های بادی ۲٫۵ مگاواتی آغاز خواهد شد و پیش بینی می شود این طرح ملی نیز تا ٢ سال آینده بطور کامل در داخل کشور به تولید برسد.

وی ادامه داد: کارشناسان کشورمان به دانش فنی ساخت توربین ها دست یافته اند و در آینده خبرهای خوبی از دستاورد های جدید صنعتگران ایرانی در صنعت برق منتشر خواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)، فلاحتیان با تاکید بر حمایت از سازندگان داخلی تجهیزات صنعت برق تصریح کرد: با خودکفائی در ساخت کامل توربین های بادی، ایران از واردات بی نیاز می شود.

وی افزود: ما در آینده دیگر نیروگاه گازی نخواهیم ساخت و از ابتدا بصورت سیکل ترکیبی برنامه ریزی می شود و کسانی که به احداث واحد گازی اقدام کنند، حداکثر بمدت دو سال می توانند به شبکه برق بفروشند و باید طی دو سال واحد بخار را راه اندازی کنند.

معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو ،پیش تر کفته بود؛ وزارت نیرو با هدف مشارکت در توسعه اقتصادی کشور و صیانت از محیط زیست، از سرمایه گذاران در بخش انرژیهای نو حمایت می کند.

به گفته فلاحتیان، استفاده از انرژی های نو و تجدیدپذیر به عنوان یک اولویت در وزارت نیرو مورد توجه ویژه ای قرار دارد و از همه علاقه مندان به مشارکت و ساخت نیروگاههای مبتنی بر انرژی های نو و تجدیدپذیر حمایت کرده و آماده هرگونه همکاری هستیم.

منبع: ایرنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.