سرویس: سیاسی ۱۰:۳۰ - شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۳

آیت‌الله شبستری: ائتلاف علیه داعش نمایش مضحک سیاسی است

امام جمعه تبریز گفت شعار آمریکا در قالب ائتلاف علیه داعش «نمایش مضحک سیاسی» است.

به گزارش شهرضانیوز، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی این شهر، با اشاره به ائتلاف کشورهای غربی و عربی برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش، اظهار کرد: هدف اصلی این ائتلاف نابودی تروریست‌ها نیست بلکه این ائتلاف در واقع پوششی برای حضور دوباره آمریکا در خاورمیانه است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب به هنگام مرخص شدن از بیمارستان در زمینه ائتلاف چند کشور علیه داعش، گفت: همانگونه که معظم له فرمودند، این ائتلاف در حقیقت کاری بسیار پوچ، توخالی و جهت‌دار است.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: ادعای آمریکا در زمینه مبارزه با تروریست و داعش دروغ است و در گفته‌هایشان تناقض مشاهده می‌شود.

آیت‌الله شبستری تاکید کرد: آمریکا هر هدفی داشته باشد نشات گرفته از اهداف شیطانی است، به همین دلیل شعار “مرگ بر آمریکا” هیچ‌گاه از صحنه روزگار محو نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: شعار آمریکا، متحدان اروپایی و ارتجاع عرب در قالب ائتلاف علیه داعش، «نمایش مضحک سیاسی» است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، با تبریک به دانش‌آموزان و دانشجویان و نیز معلمان و اساتید، اظهار کرد: کسب علم و آگاهی و تخصص در کنار تعهد کشور را به پیش می‌برد چراکه دانش‌آموزان امروز مجریان و مدیران آینده کشور خواهند بود.

امام جمعه تبریز امنیت و عزتمندی امروز ایران اسلامی را از برکات دوران هشت سال دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد: امروز به برکت آن دوران دشمن جرأت کوچکترین دست‌اندازی به این آب و خاک را در ذهن خود مرور نمی‌کند.

آیت‌الله مجتهد شبستری همچنین با اشاره به بحران آب در سطح کشور، بر مصرف بهینه این مایه حیات تاکید کرد و افزود: براساس اعلام سازمان‌های مربوطه اسراف کردن آب می‌تواند منجر به جیره‌بندی شود و این موضوع بر ضرورت جلوگیری از اصراف آب توسط هموطنان می‌افزاید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.