سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۴۷ - سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

تشکیل ۸ کمیته در راستای گرامیداشت عید غدیر / راهپیمایی سادات شهرضا در روز عید

امام جمعه شهرضا گفت: در راستای گرامی داشت عید غدیر و دهه ولایت ۸ کمیته در شهرضا تشکیل می شود.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف‌الله یعقوبی در جلسته ستاد غدیر شهرستان شهرضا اظهار کرد: هر چه داریم از ولایت است و امروز وظیفه همه ما است در جهت ولایت قدم برداریم.
وی افزود: در خطبه غدیر پیامبر اکرم تمام خصوصیات یک حکومت و امامت را تا امام زمان(عج) بیان کردند و بر اهمیت دادن به مردم تأکید کردند بنابراین مردم باید اطراف ولایت را بگیرند.
امام جمعه شهرضا گفت: امام(ره) فرمودند، امت و ملتی مانند مردم ایران در تاریخ ندیدیم و این به خاطر وفا، استقامت و امانت داری‌شان است.
وی بیان کرد: در این راستا باید ستاد غدیر برای اعیاد قربان و غدیر برنامه‌های ولایتی در سطح شهر داشته باشد و شهر و روستا شهر ولایت بشود.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: در این ایام تمام نقاط شهر باید حکایت از پیروی از مقام امامت و ولایت داشته باشد که لازمه این کار این است که با مدیریت و تدبیر شروع کنیم تا نتیجه خوبی داشته باشیم.
وی تصریح کرد: در روز عید غدیر راهپیمایی سادات از طالقانی تا بیت العباس برگزار می شود که باید باشکوه‌تر از سال‌های گذشته باشد.
امام جمعه شهرضا افزود: شهرضا در ستاد غدیر در استان ممتاز بوده است و امیدواریم امسال دوباره شهرضا نمونه شود.
وی با بیان اینکه ۸ کمیته در برای گرامی داشت عید غدیر تشکیل می شود، گفت: کمیته فرهنگی با محوریت اداره اوقاف، کمیته تبلیغات و تدارکات، کمیته فرهنگی هنری، کمیته تزئینات شهری، کمیته مالی و اعتباری، کمیته بانوان، کمیته شبه زدایی با محوریت اداره تبلیغات اسلامی و کمیته امنیتی در این ایام تشکیل می شود.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه بالاترین کار فرهنگی شناخت مقام امامت و ولایت است، افزود: مجمع هیئات مذهبی پایه‌های فرهنگی شهر هستند که از نظر عاطفی، مذهبی و جمع کردن افراد برای مناسبت ها نقش مهمی دارند.
وی تصریح کرد: باید به روستاها عنایت ویژه داشت و برای روستاها برنامه داشته باشیم و جشن ویژه بانوان در شهر و روستا برگزار شود.
رئیس اوقاف شهرضا در ادامه جلسه اظهار کرد: دشمنان اسلام دو چیز را نشانه گرفته‌اند یکی شهادت حضرت زهرا(س) و دیگری غدیر است بنابراین اداره اوقاف امسال با تمام قوا در روستاها و شهرستان برنامه‌های ویژه‌ای دارد.
حجت الاسلام رضا ابراهیمی با اشاره به اعزام مبلغ به مدارس برای ترویج ولایت علوی افزود: امسال در حدود ۱۰ میلیون تومان اداره اوقاف و امورخیریه شهرضا راستای ترویج فرهنگ علوی اختصاص داده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.