سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۱۳ - سه شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۳

استاندار اصفهان از دو طرح صنعتی و کشاورزی در شهرضا بازدید کرد

استاندار اصفهان صبح امروز از دو طرح کشاورزی و صنعتی در شهرستان شهرضا بازدید کرد.

دکتر زرگرپور صبح امروز به همراه مدیرکل جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولین شهرستان شهرضا از طرح گلخانه ای تولید کشت نشاء مکانیزه و شرکت آریا لبن نقش جهان تولید کننده شیر خشک و لبنیات در شهرستان شهرضا بازدید کرد.
استاندار اصفهان در بازدید از روند اجرایی این دو طرح در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به اینکه طرح گلخانه ای تولید کشت نشاء مکانیزه سپاهان در مصرف آب تا یک سیصدم صرفه جویی می کند گفت: ترویج و توسعه اینگونه گلخانه ها دراستان اصفهان با توجه به کمبود آب می تواند در کاهش مصرف آب موثر باشد.
دکتر زرگرپور با اشاره به اینکه عمده مشکلات این دو طرح کشاورزی کمبود منابع مالی است افزود: بخش خصوصی در ارتباط با سرمایه در گردش و توسعه در بخش های مختلف نیاز به تسهیلات بانکی دارد.
وی با اشاره به اینکه درسال گذشته ۱۱۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای اشتغال زایی وحل مشکلات صنعتی در اختیار داشتیم اضافه کرد: متأسفانه بر اساس بروکراسی حاکم بر مجموعه و تأخیراتی که در بررسی ها اتفاق می افتد باعث می شود که از کل منابع و تسهیلات به خوبی استفاده نشود.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه استان اصفهان استانی است صنعتی و در این زمینه بایستی منابع مورد نیاز تأمین شود افزود: درسال جاری مذاکراتی با وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی و دکتر نوبخت انجام داده ایم تا فرایند تهیه و بررسی طرح ها و اعطای تسهیلات را به حداقل رسانده و از طرف دیگر سقف تسهیلات استان را به ۲ برابر افزایش دهند.
دکتر زرگرپور در پایان با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی نیز منبعی است که می شود از تسهیلات آن استفاده کرد اضافه کرد: از مدیریت صندوق توسعه ملی دعوت شده است تا سفری به استان اصفهان داشته باشند و مشکلات و مسائلی که سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و کارآفرینان دارند را از نزدیک بررسی و حل نمایند.
گفتنی است استاندار اصفهان با حضور در تکیه سنگ زن شهرضا در مراسم ترحیم حاج عبدالرسول مصلحی پدر حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی شرکت کرد و به خانواده ایشان تسلیت گفت.

بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (1) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (3) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (4) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (5) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (15) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (18) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (17) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (16) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (14) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (19) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (13) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (11) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (10) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (9) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (8) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (7) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (6) بازدید استاندار از طرح های صنعتی شهرضا (2)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.