سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۴۹ - دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

کسب رتبه برتر جشنواره ملی خوشنویسی رضوی توسط مدرس انجمن خوشنویسان شهرضا

مدیر انجمن خوشنویسان شهرضا گفت: مدرس انجمن خوشنویسان شهرضا رتبه برتر دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی را کسب کرد.

محمد جواد رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه های دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با معرفی و تقدیر از برگزیدگان در مشهد پایان یافت.
وی گفت: این جشنواره به مناسبت میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص) حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با دهه کرامت، برگزار شد.
وی گفت: خوشنویسی یکی از هنرهای اصیل ایرانی است که پشتوانه اش قرآن مجید و کلام بزرگان دینی ما است که بر همین مبنا، بحث هویت بخشی به این هنر مورد توجه زیادی قرار گرفته است.
مدیر انجمن خوشنویسان شهرضا افزود: ترویج و اشاعه فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه حضرت امام رضا (ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار از جمله اهداف این جشنواره است.
وی با بیان این‌که جشنواره خوشنویسی رضوی در موضوعات اندیشه، احادیث و بیانات امام رضا (ع)، مکاتب، حدیث نفس، اشعار و دل‌نوشته‌های هنرمندان در حوزه فرهنگ و معارف رضوی، روایات ائمه و معصومین در خصوص معرفی و جایگاه والای حضرت رضا (ع) برگزار شد، تصریح کرد: این جشنواره در رشته‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ ثلث، نقاشی خط و خط تحریری در دو بخش اساتید (بخش جنبی) و بخش رقابتی برگزار شد.
رحمتی اظهار کرد: در این جشنواره خانم الهام السادات میرطلائی فوق ممتاز رشته نسخ و مدرس انجمن خوشنویسان شهرضا در دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی و همچنین در سومین دوسالانه خوشنویسی ایران _قزوین که در شهریور ماه امسال برگزار شد، حائز رتبه برتر شد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.