سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۶ - پنج شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۳

مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرضا:

مجتمع گلخانه‌ای شهرستان شهرضا در آستانه خلع ید زمین است

مسئول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی شهرضا گفت: به لحاظ عدم پیشرفت فیزیکی احداث مجتمع گلخانه‌ای شهرستان تحت عنوان شرکت آرمان سبز، هئیت نظارت سازمان در حال اجرای حکم خلع ید زمین مذکور می باشد.

مرتضی کافی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: در هفته دولت دو کلاس آموزش عشایر منطقه با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های به عمل آمده در دفتر امور عشایر شهرضا و ترویج کشاورزی برای آگاهی بخشی و افزایش دانش اجرایی در مناطق عشایری آئین قرین و آب دراز برگزار شد.
وی افزود: در این کلاس کارشناسان نسبت به آموزش استفاده و مدیریت منابع آب و خاک و بهداشت دام و بیماری‌های مشترک انسان و دام آموزش‌ها و توصیه‌های لازم را به عمل آوردند.
مسئول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی شهرضا گفت: در سال جاری به دلیل عدم نزول بارش‌های به موقع مراتع و آبگاه‌ها با کمبود شدید مواجهند و همزمان سربازان خادم در امور عشایر به خدمت رسانی مشغولند.
وی با اشاره به جلسه بررسی موانع و مشکلات شهرک گلخانه شهرستان شهرضا تصریح کرد: این جلسه با حضور بیش از سی نفر از فارغ التحصیلان و سهامداران شرکت آرمان سبز برای رفع موانع و بیان دیدگاه‌ها در محل سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد.
کافی افزود: نظر به این که به لحاظ عدم پیشرفت فیزیکی احداث مجتمع گلخانه‌ای شهرستان تحت عنوان شرکت آرمان سبز، هئیت نظارت سازمان در حال اجرای حکم خلع ید زمین مذکور می باشد.
وی گفت: در این جلسه بر ضرورت برنامه‌ریزی فوری برای رفع موانع سرمایه گذاری و احداث شهرک برابر مقررات ابلاغی تاکید شد.
مسئول زراعت و باغبانی جهاد کشاورزی شهرضا بیان کرد: علیرغم گذشت ۲ سال از اتمام زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی این شهرک توسط فارغ التحصیلان کشاورزی به دلیل عدم توان مالی اعضا و عدم تامین وثیقه جهت اخذ تسهیلات پیشرفتی حاصل نشده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۴۰ هکتار گلخانه در شهرضا در تولید انواع محصول سبزی و صیفی و گل فعالیت می کنند که موجب اشتغال بکار عده ای زیادی از افراد جویای کار شده است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.