سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۳۴ - جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۳

امام جمعه شهرضا:

وظیفه دولت حل مشکلات معیشتی مردم و کم کردن تورم است

امام جمعه شهرضا گفت: از وظایف دولت حل مشکلات اقتصادی مردم و کم کردن تورم در جامعه است.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا در مسجد صدیقه طاهره(س) با تسلیت شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: امام صادق دارای القاب بسیاری همچون صابر، فاضل و طاهر بودن که معروف‌ترین آن صادق است.
وی افزود: در حای حاضر تعلیم و تربیت، دانشگاه و مسائل فرهنگی در جامعه مطرح است و کسی حاصل عمرش یک ساختمان می‌شود، اما حاصل عمر بعضی از دانشمندان ما شاگردانی است که تربیت کردند.
امام جمعه شهرضا گفت: شاگردانی که تربیت کردند هم می‌توانند تربیت یافته مکتب امام صادق(ع) باشد و هم می‌توانند دیگران را تربیت کنند.
وی تصریح کرد: مردم شهرضا در مسائل علمی، فرهنگی، دانشگاهی و حوزوی شهرستان را یاری کنند چرا که زیبنده نیست شهری مثل شهرضا با سابقه فرهنگی فاقد یک دانشگاه دولتی باشد.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: در این شهر سرمایه گذاران و خیران بسیاری وجود دارد که ضرورت دارد دانشگاه شهرضا را کمک کنند.
وی با بیان اینکه در جامعه باید دقت کنیم مسائل علمی، اجتماعی، اخلاقی و عقیدتی را از سرچمه بگیریم گفت: متأسفانه امروز خیلی‌ها در شهر سخنران شده‌اند و دین مردم از زبان آنها بیان می‌شود .
امام جمعه شهرضا افزود: شهری که حوزه علمیه و عالم و فرهیخته دارد باید مردم دین‌شان را از این سخنرانان بگیرند و نمازشان را به آنها اقتدا کنند.
وی افزود: امروز در سطح مملکت بر علیه اعتقادات مقاله می‌نویسند و همه جریانات سیاسی و فرهنگی باید نسبت به این موضوع دقت کنند.
حجت الاسلام یعقوبی گفت: باید حد و مرزها حفظ شود مرجعیت یک مقام بسیار عالی است و نباید به چشم حقارت به آن نگاه کرد.
وی با بیان اینکه اگر فرهنگ درست شود جامعه اصلاح می‌شود، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم مکتب امام صادق بیمه شود باید به مسائل علمی اهمیت دهیم و به شعار سال توجه کنیم چرا که فرهنگ از اقتصاد بالاتر است.
امام جمعه شهرضا با اشاره به هفته دولت خاطرنشان کرد: هفته دولت هفته قدرشناسی از مسئولان قوه مجریه است.
وی با بیان اینکه مجریان باید به شعار سال توجه داشته باشند، بیان کرد: ۵ ماه از سال گذشت و باید به اقتصاد و فرهنگ توجه شود.
وی تصریح کرد: دولت باید با قوه قضائیه و قوه مقننه و سایر دستگاه‌ها تعامل داشته باشد و کار جهادی بدون پرداختن به حاشیه انجام دهد.
حجت‌الاسلام یعقوبی با اشاره به اینکه کار دولت تسهیل کردن زندگی مردم است، خاطرنشان کرد: مردم امید دارند مشکلات معیشتی، اقتصادی و اشتغال آنان حل شود.
وی بیان کرد: از وظایف دولت حل مشکلات اقتصادی مردم و کم کردن تورم در جامعه است.
امام جمعه شهرضا اظهار کرد: مسئله اقتصاد در امنیت، فرهنگ و برجستگی حرف‌های سیاسی اثر دارد.
وی گفت: وقتی جامعه اقتصاد پر رونق داشته باشد می‌تواند حرف اول را بزند و سر هر میزی که نشست دنبال آن امنیت و فرهنگ است.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: پنج شنبه آینده اول ماه ذی‌القعده و سالروز میلاد حضرت معصومه (س) و آغاز دهه کرامت است که روز دختران نام‌گذاری شده است.
وی بیان کرد: تبعیض نژادی در کشوری که ادعای حقوق بشر را می‌کند اتفاق می‌افتد و پلیس آمریکا در مقابل چشم مردم یک جوان سیاه پوست را با گلوله می‌کشد و مردم سیاه پوست آمریکا به پا خواستند و شب و روز در مقابل این تبعیض نژادی ایستادگی می‌کنند.
امام جمعه شهرضا اظهار کرد: ملاک انسانیت لطافت، ظرافت و روح پاک است نه پوست بدن و رنگ چهره، آنچه در نزد آنها مهم است سرمایه داری، سلطه گری، فساد، جنایت و وحشی گری است.
وی افزود: داعش دست تربیت شده آمریکا است و امروز داعش استخوانی در گلوی آمریکا تبدیل شده است و اتحادی که در عراق به وجود آمد سبب شد سد موصل بازپس گرفته شود.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: نوری مالکی به دلیل شرایط موجود از حق قانونی خود صرف نظر کرد و به نفع طرف مقابل کنار رفت، امیدواریم با رهنمودهای مرجعیت شیعه در این کشور، شاهد روی کار آمدن هر چه سریع‌تر دولتی قانونی باشیم تا عراق به سرعت از بحران‌های پیش‌رو به ویژه فتنه داعش خلاص شود.
وی بیان کرد: باید قدر امنیت را در داخل مملکت که به سبب وجود سربازان گمنام امام زمان(عج)، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی است را بدانیم.
امام جمعه شهرضا افزود: باید به خود ببالیم که دولتی مقتدر و نظامی عالی و رهبری عالی قدر توانسته است کشوری را اداره کند که تحلیل گر انگلیسی می‌گوید اگر بخواهید در منظقه ثبات برقرار شود باید نظر ایران را جلب کنید.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.