سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۵۶ - شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

مسئول شورای تبلیغات اسلامی شاهین شهر:

نمایندگان مجلس به دنبال ایجاد شهرک‌های صنعتی نباشند/کار مفید در ایران ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه است

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر گفت: نمایندگان نباید به دنبال ایجاد شهرک صنعتی باشند و مردم باید به عنوان مطالبه از نمایندگان بخواهند دنبال احداث شهرک صنعتی نباشند.

به گزارش شهرضانیوز، مسیب نجیمی در شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا اظهار کرد: ستون‌های امنیت در دنیا متفاوت است، امنیت ملی ژاپن بر روی یک ستون که اقتصاد آن است استوار است و آمریکا بر روی ستون‌های دفاعی و اقتصادی و فرانسه بر روی سه ستون اقتصادی، سیاسی و نظامی استوار است.
وی افزود: در ایران امنیت ملی بر روی چهار ستون قدرت دفاعی، قدرت سیاسی، قدرت اقتصادی و قدرت فرهنگی استوار است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر گفت: در قدرت دفاعی در وضعیتی هستیم که می‌توانیم تهدید دشمن را با تهدید پاسخ دهیم و رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر اسرائیل به ایران حمله کند از تلاویو و حیفا اثری باقی نمی‌گذاریم.
وی با اشاره به اینکه در قدرت فرهنگی وضعیت خوبی در بیرون داریم اما در داخل کشور مشکل داریم، بیان کرد: ستون سیاسی بسیار مهم است و آنجا که حاکمیت نیاز دارد مردم به میدان بیایند ستون سیاسی مهم می‌شود که در داخل کشور امنیت ملی و در خارج به عنوان قدرت نرم مطرح است.
نجیمی با بیان اینکه قدرت نرم اقتدار ما را نشان می‌دهد، افزود: سال گذشته حماسه سیاسی با حضور مردم در انتخابات محقق شد و به دنیا نشان داده شد.

راه حل مشکلات اقتصادی فرهنگ سازی است
وی با اشاره به اینکه حماسه اقتصادی محقق نشد، گفت: قدرت اقتصادی و فرهنگی را باید در داخل تثبیت کنیم به همین دلیل امسال باید اقتصاد و فرهنگ تحقق یابد.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با اشاره به اینکه در کشور مشکل اقتصادی داریم تصریح کرد: تنها راه حل مشکلات اقتصادی فرهنگ سازی است.

12

۹۸ درصد واردات و صادرات از ۶۰ گمرک انجام می‌شود
وی با بیان اینکه در هفت حوزه باید اصلاحات اقتصادی انجام بگیرد، افزود: بخش اول اصلاح نظام گمرکی است، ۱۶۶ گمرک در کشور است که ۹۸ درصد واردات و صادرات از ۶۰ گمرک و دو درصد از ۱۰۰ گمرک دیگر انجام می‌شود.
نجیمی با اشاره به اینکه دولت برای اصلاح نظام گمرک برنامه دارد، افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالای قاچاق و ۶۴ میلیارد دلار کالا از مبادی قانونی وارد کشور می‌شود.
وی تصریح کرد: اگر بتوانیم خود را اداره کنیم با این مبلغ می‌توانیم ۴ میلیون شغل ایجاد کنیم، چرا که بخشی از واردات‌ها غیر ضروری است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با بیان اینکه ۷۰ میلیون دلار سالیانه از کشور خارج می‌شود و به ازای هر ۱۵ هزار دلار ارز که از کشور خارج می‌شود یک شغل از بین می‌رود، اظهار کرد: بخشی از این مشل باز می‌گردد به فرهنگ سازی داخلی که مردم نباید از کالای خارجی استفاده کنند.

خرید جنس قاچاق ضربه به اقتصاد داخلی است
وی خاطرنشان کرد: خرید جنس قاچاق ضربه به اقتصاد داخلی است، مردم باید بدانند اجناس قاچاق یک شغل برای کشورهای دیگر ایجاد می‌کند.

۸۰ میلیارد تومان پول در کشور صرف امحای اسکناس می‌شود
نجیمی با اشاره به اصلاح نظام ارزش‌گذاری پول ملی بیان کرد: امروز با پیشرفت بانکداری الکترونیک کسی دیگر نباید پول با خود حمل کند، سالیانه ۸۰ میلیارد تومان پول در کشور صرف امحای اسکناس می‌شود.
وی افزود: در اصلاح نظام ارزش گذاری پول، دولت اگر حذف سه صفر را از پول ملی انجام دهد باید در مقابل آن فرهنگ سازی شود تا مردم کارت الکترونیکی به جای پول حمل کنند.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با بیان اینکه در نظام یارانه‌ها باید به جایی برسیم که عدالت در جامعه پیاده شود، افزود: نظام هدفمندسازی یارانه‌ها به اصلاح نیاز دارد چرا که دولت در این زمینه نتوانست مردم را نسبت به انصراف از یارانه توجیه کند.
وی اظهار کرد: باید مردم را توجیه کرد که اگر نیاز ندارند از یارانه انصراف دهند تا دولت پول حاصل از آن را در جای دیگر سرمایه‌گذاری کند.

اگر بانک‌ها به سمت تولید بروند نظام بانکی اصلاح می‌شود
نجیمی با اشاره به اصلاح نظام بانکی، بیان کرد: در حال حاضر رویکرد بانک‌های ما واسطه‌گری است، بانک‌ها نمی‌توانند معوقات‌خود را جمع‌آوری کنند چون نظام بانکی سالم نیست.
وی گفت: اگر بانک‌ها به سمت تولید بروند نظام بانکی اصلاح می‌شود.

۲۵ درصد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با اشاره به اصلاح نظام مالیاتی کشور، افزود: بسیاری از اقشار نسبت به پرداخت دقیق و به موقع مالیات خود حساسیتی ندارند در صورتیکه باید مردم و فرهنگ عمومی نسبت به فرار مالیاتی به بدترین شکل موضع گیری نمایند و با فرارهای مالیاتی مانند سارقان برخورد نمایند.
وی با بیان اینکه نظام مالیاتی با فرهنگ‌سازی درست می‌شود، اظهار کرد: ۵۰ درصد کشورهای اروپایی دولت‌هایشان از مالیات درآمد دارند که در ایران در گذشته ۵ درصد بوده و در حال حاضر نزدیک به ۸ درصد است و ۲۵ درصد نیز فرار مالیاتی داریم.

11

نظام غلط توزیع کالا و خدمات، عامل گرانی در کشور است
نجیمی با اشاره به اصلاح نظام توزیع کالا و خدمات، تصریح کرد: این نظام عرصه وسیعی را زیر مجموعه خودش دارد، نظام حمل‌ونقل درون شهری زیر مجموعه آن است.
وی گفت: نظام توزیع ما نظام غلطی است، همه گرانی‌ها برمی‌گردد به اینکه در کشور، ما مشکل نظام توزیع و خدمات داریم و واسطه‌گران بسیار هستند به ازای هر ۳۰ نفر در کشور یک واسطه وجود دارد.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر افزود: در این زمینه دولت نه برنامه تحولی پیش‌بینی کرده است.
وی با بیان اینکه در اصلاح نظام بهره‌وری به فرهنگ سازی نیاز داریم، افزود: در سند چشم انداز ۲٫۵ درصد رشد اقتصادی از بهره‌وری است و در دنیا نیمی از رشد اقتصادی از بهره‌وری است.
نجیمی با بیان اینکه ما از امکانات موجود بهترین استفاده نمی‌شود و از آن بهره‌وری سالم نمی‌شود، افزود: زیان اقتصادی ایران از بهروری سالیانه بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است.
وی اظهار کرد: در کشورمان برای ایجاد یک شغل ۵۰۰ میلیون تومان باید هزینه کنیم اما برای اصلاح و راه‌اندازی شغل ۲۵ میلیون تومان نیاز است.

نمایندگان مجلس از ایجاد شهرک‌های صنعتی پرهیز کنند
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر افزود: نمایندگان نباید به دنبال ایجاد شهرک صنعتی باشند و مردم باید به عنوان مطالبه از نمایندگان بخواهند دنبال احداث شهرک صنعتی نباشند.

شدت مصرف انرژی در ایران ۱۷ برابر ژاپن است
وی با بیان اینکه در اصلاح بهره‌وری، اصلاح الگوی مصرف مهمترین آن است، بیان کرد: الگوی مصرف در ایران قابل مقایسه با جهان نیست.
نجیمی افزود: شدت مصرف انرژی در ایران ۱۷ برابر ژاپن- ۱۰ برابر اروپا- ۸ برابر آمریکا- ۴ برابر کانادا است.
وی با بیان اینکه ایران ۵ برابر اندونزی با جمعیت ۲۲۵ میلیون نفر مصرف دارد، اظهار کرد: ایران ۴ برابر هند با جمعیت ۱ میلیارد و ۱۲۲ میلیون نفر مصرف دارد.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با اشاره به اینکه ایران ۲ برابر چین با جمعیت ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر مصرف دارد، خاطرنشان کرد: ایران ۶ برابر جهان مصرف نان و شکر، ۴ برابر جهان مصرف نوشابه، ۲ برابر جهان مصرف نمک، ۳ برابر جهان مصرف دارو، ۳ برابر جهان مصرف برق، ۲ برابر جهان مصرف آب، ۶ برابر جهان مصرف بنزین، ۳ برابر جهان مصرف گاز دارد.
وی بیان کرد: صادرات غیرنفتی ایران ۴٫۵ میلیارد دلار بوده که در بخش کشاورزی ۵ میلیارد دلار ضایعات بوده است.
نجیمی اظهار کرد: کشور ما در تولید، توزیع و مصرف درست عمل نمی‌کند و در این زمینه در کشور مصرف‌ و تولیدمان نه غربی، نه شرقی و نه جمهوری اسلامی است.
وی با اشاره به مضرات رشد نقدینگی، گفت: دولت نهم، ۷۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی داشت و در زمان تحویل ۴۲۶ هزار میلیارد تومان تحویل داد ودر حال حاضر نیز دولت ۶۱۸ هزار میلیارد دلار نقدینگی دارد.
وقتی نقدینگی بالا رفت هر دو درصد نقدینگی یک درصد تورم ایجاد می‌کند. مردم برای نگهداری پول به بانک‌ها مراجعه می‌کنند و سود آن را می‌گیرند اما چون رویکرد بانک‌ها تولید نیست مشکلی را حل نمی‌کند.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با بیان اینکه مردم در زمان نقدینگی پول خود ارز یا طلا می‌خرند افزود: باید نقدینگی به سمت تولید برود که یک عزم ملی می‌خواهد، اگر نقدینگی به سمت تولید رفت تورم با ثبات پایین می‌آید و اشتغال ایجاد می‌شود و اگر تولید ایجاد شد بازار رونق می‌گیرد و اشغال ایجاد می‌شود و امنیت بالا می‌رود.
وی با اشاره به اینکه تحول در نظام اداری ضروری است تصریح کرد: باید تحقق شعار سال باید به میدان آمد تا نقدینگی در جامعه جمع شود و به سمت تولید برود، در حال حاضر نقدینگی به سمت زمین، مسکن و وسایل لوکس زندگی می‌رود.
نجیمی گفت: برای برون رفت از این وضعیت رهبر معظم انقلاب شعار فرهنگ و اقصاد ملی را تعیین کردند و نقشه راه اقتصاد و فرهگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است.

کار مفید در ایران ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه است
وی با تأکید بر اینکه تقویت فرهنگ کار و تولید نیاز به فرهنگ سازی دارد، تصریح کرد: متأسفانه کار مفید در ایران ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه و بخش خصوصی ۲:۴۰ است و در کشورهای اروپایی ۷ الی ۸ ساعت است.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با بیان اینکه دولت چین سالیانه ۳۰ میلیارد از درآمدش از تولید خانگی است، افزود: ۱۷ میلیون زن خانه‌دار داریم، اگر هر کدام در طول سال ۴ قطعه لباس باقتنی تولید کنند سالیانه ۶۸ میلیون قطعه لباس با کیفیت بالا که ما را از واردات بی¬ نیاز می نماید.

مردم باید از خرید کالای لوکس و تجملات پرهیز کنند
وی با بیان اینکه دومین راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف است، افزود: مردم باید از خرید کالای لوکس و تجملات پرهیز کنند.
نجیمی با بیان اینکه سومین کار حمایت از تولید ملی است، اظهار کرد: حمایت از تولید ملی نیاز به فرهنگ سازی دارد، سالیانه ۸۴ میلیارد دلار واردات داریم، باید گرایش به سوداگری و میل خرید ارز و سکه از بین برود.

13

۱۸ میلیارد دلار ارز خانگی داریم
وی با اشاره به اینکه۱۸ میلیارد دلار ارز خانگی داریم، تصریح کرد: امکانات موجود کشور برای ۱۵۰ میلیون نفر است اما ۷۵ میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند، می‌توانیم خود را اداره کنیم تحریم هم باشیم به شرطی که فرهگ مصرف را اصلاح کنیم.
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شاهین شهر با تأکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد، گفت: در حال حاضر ۱۴ قلم کالای اساسی از خارج وارد می‌شود، در زمان جنگ ۷۵ درصد واردات داشتیم و ۲۵ درصد تولید داخل و در حال حاضر برعکس شده است.
وی با اشاره به اینکه ضریب شدت وابستگی در واردات بالا است، اظهار کرد: کره ۹۵ درصد واردات، روغن خام ۹۰ درصد، ذرت ۸۰ درصد، کنجاله سویا ۸۰ درصد، چای ۶۵ درصد، شکر ۵۰ درصد، برنج ۴۰ درصد، مرغ ۲۰ درصد و گندم ۲۰ واردات داریم.
نجیمی خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی از جمله ظرفیت های درونزای نظام اسلامی است و اقدام در راستای مدیریت جهادی، اقدام در راستای تقویت ساخت درونی نظام و به عنوان راه حل اصلی مشکلات کشور در شرایط تحریم- تهدید و فشار است.
امام جمعه شهرضا در ادامه جلسه اظهار کرد: شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعت استان کارگروهی تشکیل داده برای تحقق پیدا کردن شعار سال که ریاست کارگروه با حجت‌الاسلام ملکیان امام جمعه شاهین شهر است در این کارگروه همه ائمه جمعه عضو هستند.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: شعار سال نباید مثل شعارهای سال‌های گذشته ابتر بماند و به جایی نرسد، در شهرضا باید اقتصاد و فرهنگ با کمک مسئولان و مردم به نتیجه برسد.
خاطرنشان می‌سازد در پایان این جلسه از آرزو قوامی، مسئول امور اجتماعی فرمانداری شهرضا به پاس برپایی جشن نیمه شعبان تقدیر بعمل آمد.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.