سرویس: اجتماعی ۰۸:۱۷ - سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

جزییات نحوه هدایت اغتشاشگران توسط رادیو فردا

رادیو فردا از ماه ها قبل تمام تلاش خود را متمرکز بر ورود رفسنجانی به انتخابات نموده و تمام وقایع داخلی را با محوریت این فرد تعبیر می کند. پس از اعلام سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر احتمال رد صلاحیت افراد کهنسال، رادیو فردا طبق وظیفه ای که بر دوشش نهاده شده، آن را مستقیماً […]

166721_463رادیو فردا از ماه ها قبل تمام تلاش خود را متمرکز بر ورود رفسنجانی به انتخابات نموده و تمام وقایع داخلی را با محوریت این فرد تعبیر می کند.
پس از اعلام سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر احتمال رد صلاحیت افراد کهنسال، رادیو فردا طبق وظیفه ای که بر دوشش نهاده شده، آن را مستقیماً خطاب به رفسنجانی تعبیر نموده، راهکارهای خود را پس از این واقعه تشریح کرد.
رادیو فردا این خبر را با تیتر ” شورای نگهبان: کاندیدایی که فقط قادر به انجام چند ساعت کار در روز باشد تایید نمی‌شود” اینگونه نقل می کند:

سخنگوی شورای نگهبان روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت این‌گونه اظهارنظر کرد که «اگر فردی که قصد به دست گرفتن یک پست کلان اداری را دارد، فقط قادر به انجام چند ساعت کار در روز باشد طبیعی است که نمی‌تواند تایید شود. موضوع کهولت اکبر هاشمی رفسنجانی طی روزهای اخیر  محور اصلی انتقاد اصولگرایان از حضور او در انتخابات ریاست جمهوری بوده است. آنها از شورای نگهبان خواسته‌اند تا به دلیل کهولت، وی را رد صلاحیت کند.”

سپس با پیش کشاندن بحث مشایی و رد صلاحیت وی که هیچ ارتباطی به تیتر خبر ندارد، نوبت به اعلام راهکار توسط رادیو فردا می رسد. رادیو فردا با تیتر بزرگ “موضوع «آشوب و اغتشاش»” می نویسد:

کدخدایی در پاسخ به این پرسش که آیا شورای نگهبان این نگرانی را دارد که با رد صلاحیت برخی نامزدها آشوب و اغتشاش شود و به همین دلیل تحت فشار باشد، اظهارکرد که شورای نگهبان «از هیچ کسی جز خداوند بزرگ ترس و واهمه‌ای ندارد. همه افرادی که در شورا هستند، مستقل می‌باشند و در تصمیماتشان، ترس از خدا را ملاک قرار می‌دهند نه ترس از دیگران را.”

رادیو فردا می نویسد:

پیش از این برخی از مسئولان جمهوری اسلامی هشدار داده‌اند که دولت محمود احمدی‌نژاد ممکن است در واکنش به رد صلاحیت احتمالی کاندیدای مورد نظر خود در انتخابات بخواهد روند انتخابات را با موانعی مواجه کند و در روند کار دولت نیز اختلالاتی ایجاد شود.

رادیو فردا هیچ ضرورتی نمی بیند که به عنوان یک خبرگزاری، نام این “برخی ها” را ذکر نماید، و همزمان اذهان را برای عکس العمل احمدی نژاد آماده می کند. علاوه بر عملکردی که رادیو فردا برای دولت ارائه می دهد، به سادگی مشخص می شود که اگرچه این روزها، حاج خانم و آقازاده ها شاید بخواهند سکوت کنند و دستور مستقیم اغتشاش را صادر نکنند، رادیو فردا و بی بی سی فارسی اما، سربازان مزدور خود را کاملاً در جریان مراحل اغتشاش و نحوه انجام آن از طریق همین به ظاهر “اخبار”، و در واقع “راهکار“ها می گذارند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.