سرویس: دسته‌بندی نشده ۰۰:۱۵ - شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۳

اوباما: نظامیان آمریکایی به زودی عراق را ترک می‌کنند

رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه طی نطقی عملیات نظامی این کشور در عراق را موفقیت‌آمیز خواند و گفت نظامیان این کشور به زودی عراق را ترک می‌کنند.

به گزارش شهرضانیوز، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه عملیات نظامی این کشور در مناطق شمالی عراق را که از هفته گذشته در پی تحرکات گروه تروریستی داعش در نزدیکی مناطق کردنشین آغاز شد، را موفقیت‌آمیز توصیف کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای آمریکایی بر محاصره داعش بر کوه‌های سنجار پایان داده‌اند، گفت با توجه به بهبود اوضاع در این منطقه، انتظار نمی‌رود که نیازی به عملیات تخلیه ساکنان وجود داشته باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا با تشریح عملیات‌های انجام‌شده طی یک هفته اخیر، گفت با پایان مأموریت در منطقه سنجار، بخش اعظم نیروهای آمریکایی که برای ارزیابی وضعیت به این منطقه سفر کرده بودند، طی روزهای آینده عراق را ترک می‌کنند. وی با این حال افزود: ما به حملات هوایی برای محافظت از اتباع و تأسیسات خود در عراق، ادامه می‌دهیم.

وزارت دفاع آمریکا دو روز قبل ۱۳۰ نفر از نیروهای نظامی خود را به بهانه جمع‌آوری اطلاعات و ارزیابی وضعیت، راهی اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق کرد.

اوباما در ادامه نطق خود، با اشاره به تماس چند روز قبل خود با حیدر العبادی نامزد نخست‌وزیری عراق، گفت وی به دنبال آن است تا دولتی فراگیر در کشور تشکیل دهد. رئیس‌جمهور عراق همچنین خواستار اتحاد همه مردم عراق و حمایت از آقای عبادی در تشکیل دولت و مبارزه با گروه تروریستی «داعش» شد.

منبع:فارس نیوز

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.