سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۵۷ - چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳

مسئول امور دام شهرضا خبر داد

تولید بیش از ۳۳۰۰ تن مرغ در چهار ماهه نخست سال در شهرضا

مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرضا گفت: در چهار ماهه نخست سال بیش از ۳۳۰۰ تن مرغ در شهرضا تولید شده است.

وجیهه فرقانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز اظهار کرد: به منظور صرفه‌جویی و مدیریت سوخت و بهینه سازی طرح گرمایش از کف در مرغداری‌های شهرضا در دست اجراست.
وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده در مر غداری‌های واحد گوشتی به منظور صرفه جویی در مصرف و بهینه سازی اقدام به اجرای طرح گرمایش از کف در این واحد ها در دست اجراست.
مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرضا گفت: مرغدارانی که در این زمینه اقدام نموده‌اند از رضایت نسبی برخورددار شده اند و این طرح دارای محاسن زیادی بوده است.
وی تصریح کرد: کاهش مصرف سوخت و به حداقل رسیدن تا مرز ۳۰ درصد در مقایسه با قبل از اجرای طرح که توسط مرغدار اذعان می‌شود و فراهم بودن اکسیژن در حد مطلوب بویژه در هفته اول که سیستم تنفسی جوجه ها در حال تکمیل است از جمله مزایای این طرح است.
فرقانی بیان کرد: کاهش چشمگیر گازهای مضر در سالن و در نتیجه روند تغذیه مطلوب در جوجه‌ها، تامین رطوبت لازم در سالن و راحتی جوجه‌ها بویژه در روزهای نخست به دلیل فراهم بودن دمای مطلوب از کف و یکنواختی لازم دما در سراسر سالن از دیگر مزایای سیستم گرمایش از کف است.
وی از کلیه مرغداران و مدیران سالن‌های پرورش جوجه ریزی خواست با مطالعه و مشاهده پیشرفت‌های حاصله در این زمینه اقدام و شاهد پیوستن همه مرغداران به این طرح باشیم.
مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرضا گفت: به منظور تأمین گوشت سفید برای نیاز شهروندان و سایر شهرستان‌های همجوار از ابتدای امسال و در چهار ماهه نخست تاکنون بیش از ۱۶۵۸۴۹۰ قطعه جوجه در مرغداری‌های شهرستان ریخته شده است.
وی با بیان اینکه در ۴ ماهه نخست سال بیش از ۳۳۰۰ تن مرغ در شهرضا تولید شده است، افزود: این تعداد جوجه پرورش و جهت کشتار راهی کشتارگاه‌ها و پس از ذبح و آماده سازی وارد بازار مصرف شده است.
فرقانی گفت: در شهرضا تعداد زیادی مرغداری وجود دارد و در نوع خود اشتغال خوبی ایجاد نموده است.

شهرستان شهرضا تأمین کننده مرغ جنوب استان اصفهان
وی تصریح کرد: تشکل تعاونی مرغداران شهرستان شهرضا از تشکل‌های بارز و موفق و تولید کننده در استان است و سهم عمده‌ای در تولید مرغ برای شهرضا و شهرستان‌های همجوار و استان‌های فارس و کهکیلویه و بویراحمد و چهار محال بختیاری و خود شهر اصفهان است.
فرقانی بیان کرد: این مجموعه دارای کشتارگاه ذبح طیور اتوماتیک و با ظرفیت بالاست که روزانه مقادیر زیادی مرغ از مرغداری‌ها حمل و برای کشتار در این مجموعه شبانه با نظارت ذبح و پس از فراوری به بازار عرضه می شوند.
وی گفت: شهرستان شهرضا یکی از شهرستان‌های تأمین کننده مرغ جنوب استان اصفهان است.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.