سرویس: بین الملل ۱۰:۵۶ - چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳

فرگوسن به خاک و خون کشیده شد+تصاویر

اداره فدرال هوانوردی آمریکا روز سه‌شنبه آسمان شهر فرگوسن ایالت میسوری را با هدف کمک به سرکوب اعتراضات اخیر ، به روی پروازهای با ارتفاع کمتر از ۳۰۰۰ پا بست.

به گزارش شهرضانیوز، اداره فدرال هوانوردی آمریکا روز سه‌شنبه در در اقدامی کم‌سابقه در شهر فرگوسن واقع در ایالت میسوری، پرواز ممنوع اعلام کرد. این تصمیم با هدف کمک به سرکوب اعتراضات روزهای اخیر در این شهر اتخاذ شده است.

بنا بر اطلاعیه صادر شده از سوی اداره فدرال هوانوردی، هواپیماها و بالگردها با ارتفاع پروازی کمتر از سه هزار پا دستکم تا یک هفته اجازه عبور از آسمان این شهر را ندارند تا «محیط امنی برای اعمال قانون فراهم شود.»

 

22

اعتراضات گسترده در شهر فرگوسن از دو روز قبل و پس از آن آغاز شد که یک افسر پلیس، نوجوان سیاه پوستی را به ضرب گلوله از پای درآورد. این در حالی است که مایکل برون ۱۸ ساله در زمان تیراندازی غیرمسلح بوده است.

در پی مرگ این نوجوان، سیاه‌پوستان شهر که معتقدند تیراندازی به سوی این فرد به دلیل رنگ پوست وی بوده، دست به اعتراض زده‌اند. این تظاهرات‌ها با دخالت نیروهای ویژه پلیس به خشونت کشیده شده و تاکنون چند تن در درگیری‌ها زخمی و بازداشت شده‌اند.

 

23

با وجود اطلاعیه دادستانی مبنی بر آغاز تحقیقات فدرال در مورد این حادثه و بیانیه باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا و ابراز تأسف وی از این تیراندازی، اعتراضات گسترده در «فرگوسن» همچنان ادامه دارد.

در بیانیه اوباما کشته شدن برون «دردآور» توصیف شده و آمده است: «وزارت دادگستری همراه با مقامات محلی در حال تحقیقات در این رابطه هستند و هر میزان منابع که لازم باشد، به آن تخصیص می‌دهند.»

 

 

 نیروهای پلیس در دو روز گذشته برای سرکوب اعتراضات از گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کرده‌اند. خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز بازداشت چندین تن در جریان این اعتراضات را تائید کرده است.

   25

24

منبع:فارس نیوز

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.