سرویس: غیرتولیدی » نقلی ۱۵:۲۱ - سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

یک مسئول فدراسیون فوتبال:

لیگ فوتبال ایران دومین لیگ برتر آسیا است

مسئول کمیته فنی سازمان لیگ گفت:اقدامات باشگاه های لیگ برتر ایران در رابطه با استاندارد سازی سبب شده که لیگ ایران در منطقه غرب اول و در کل قاره کهن، دوم شود.

به گزارش شهرضانیوز، سهیل مهدی روز سه شنبه در نشست خبری که در محل سازمان لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد، افزود: در ابتدای سال ۹۰ کنفدراسیون فوتبال آسیا، آیین نامه ای را به فدراسیون های عضو ارسال کردکه در آن کشورها باید الزامات ومواردی که لیگ و باشگاههای کشور حرفه ای شوند را باید رعایت کنند.

وی اظهار داشت: سیستم صدور مجوز حرفه ای برای باشگاهها دارای ۴۹ معیار است که به درجه های A ، B و C تقسیم می شوند.

وی بیان داشت:معیارهای درجه A برای باشگاهها اجباری است و در صورتی که اجرا نکنند از اخذ مجوز محروم می شوند، برای مثال باشگاه ها باید سرمربی با مدرک A آسیا داشته باشد و صورت مالی حسابرسی سالانه خود را به AFC ارائه دهند.

کارشناس صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ ادامه داد: اگر باشگاهها معیارهای درجه B را اجرا نکند موجب جریمه می شودومجوز آنها باطل نمی شود اما معیار های C آنهایی هستند که اگر نباشند هم مشکلی نخواهد بود اما بهتر است که اجرا شود.

وی ادامه داد:معیارهای درجه A به پنج گروه تقسیم می شوند که داشتن آکادمی، تیم های پایه، استادیوم کلاس A و داشتن قرارداد رسمی یا سند مالکیت برای استفاده از ورزشگاه، فضای آموزشی و برنامه های مناسب برای رده سنی سه تا هفت بخشی از معیارهای پنج گانه است.

مهدی معیار مالی را یکی از مهمترین بخش های صدور مجوز حرفه ای برای باشگاهها عنوان کرد و گفت: یکی از دیگر از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفته اطلاعات مالی آتی است که از دو سال قبل توسط سازمان لیگ از باشگاهها گرفته می شود تا بودجه باشگاه ها و اطلاعات آتی آنها در نظر گرفته شود و این اطلاعات نباید هیچ گونه مغایرتی با اطلاعات واقعی داشته باشد.

منبع:خبرگزاری ایرنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.