سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۰۱ - سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا:

چشم انداز مرکز آموزش عالی شهرضا ارتقاء به دانشگاه شهرضا است

رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا گفت: چشم انداز مرکز آموزش عالی شهرضا ارتقاء به مجتمع و سپس دانشگاه است.

به گزارش شهرضانیوز، دکترحمیدرضا کریم‌زاده در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان اظهار کرد: تاسیس دانشگاه دولتی در شهرضا از اواخر دهه هفتاد آغاز شد و در سال ۸۳ با محوریت دانشگاه اصفهان وارد مرحله جدیدی شد و در سال ۱۳۸۶ در جریان سفر هیئت دولت به استان اصفهان به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه رشد و تعالی این مرکز مستلزم ارتباط مداوم با رسانه‌ها و مطبوعات است، افزود: هنوز مردم شهرضا از راه‌اندازی این مرکز دانشگاهی بی اطلاع هستند، باید با ایجاد ارتباط با رسانه‌ها و خبرنگاران مردم را در این زمینه آگاه کرد.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا گفت: فاصله بین نقد و تخریب بسیار کم است و باید خبرنگاران این فاصله را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه خبرنگاری علم است و علم یک هنر است، بیان کرد: نقد منصفانه توأم با راهکارها کمک زیادی می‌تواند به مسئولان جامعه کند.
دکترکریم‌زاده تصریح کرد: صداقت، امانت‌داری و شجاعت از ویژگی‌های یک خبرنگار است که باید رعایت شود.
وی افزود: تعامل مرکز آموزش عالی شهرضا با خبرنگاران یک تعامل سازنده و مثبت بوده است و انتظار داریم با هدف توسعه شهرستان این تعامل بیشتر از پیش شود.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا با بیان اینکه دانشگاه باید نقش خود را در مقابل رسانه ایفا کند، گفت: مأموریت همه مسئولان دانشگاه در مقابل خبرنگاران تواضع در نقدپذیری و پاسخگو بودن است.

مرکز آموزش عالی شهرضا (1)
وی با بیان اینکه از خبرنگاران انتظار داریم فواید یک دانشگاه را برای مردم شهرستان و مسئولان تبیین کنند، اظهار کرد: حضور خیران در تجهیز و احداث طرح‌های مختلف دانشگاهی باقیات صالحاتی است که در عرصه خودکفایی و شکوفایی نظام اسلامی بر جای مانده و کمک این نیکوکاران نهضت عرصه علم و فناوری را رقم خواهد زد.
دکترکریم‌زاده با اشاره به اینکه حضور خیران در دانشگاه ها گام موثری در توسعه علمی است، تصریح کرد: بهره‌گیری از توانمندی مالی و معنوی خیران برای توسعه فضاهای مورد نیاز، ترغیب نیکوکاران در تقویت و گسترش زیرساخت های مرکز آموزش عالی شهرضا یک ضرورت است.
وی افزود: اگر مرکز آموزش عالی شهرضا را با دانشگاه کاشان در زمینه جذب خیران مقایسه کنیم، در این زمینه بسیار عقب هستیم.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا با قدردانی از خیرانی که تاکنون در راستای فعالیت های این مرکز همکاری کرده اند، خاطرنشان کرد: این مرکز برای انجام وظایف خود به همت همگانی از سوی خیران و دولت در راستای افزایش تعداد کلاس ها، فضاهای آموزشی،خوابگاه، آزمایشگاه ها و کارگاه های مختلف نیاز دارد.
وی افزود: خیران از سال ۸۴ با این مرکز همکاری داشتند و در سال ۸۶ انجمن خیران دانشگاه ساز شهرضا را راه‌اندازی کردیم.
دکترکریم‌زاده گفت: در آن زمان هیئت موسس با ریاست فرماندار وقت تشکیل شد و تاکنون این هیئت موسس را حفظ کردیم، اما به دلیل تغییر سه فرماندار در طول این مدت نتوانستیم از کمک خیران بهره ببریم.

مرکز آموزش عالی شهرضا (2)
وی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز آموزش عالی شهرضا مستقل است و توانسته است ردیف بودجه مستقل بگیرد تصریح کرد: مجموع رشته‌های این مرکز آموزش عالی به تعداد ۶ رشته تحصیلی رسیده و در مقطع کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی کامپیوتر سخت افزار و نرم افزار و کارشناسی پیوسته مهندسی برق گرایش الکترونیک و قدرت، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و سخت افزار ، مهندسی مکانیک و کارشناسی ریاضیات و کاربردها دانشجو می پذیرد.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا با بیان اینکه در مهرماه سال تحصیلی ۹۳ این مرکز پذیرای بیش از ۷۵۰ دانشجو خواهد بود ، گفت: با توجه به اینکه مرکز آموزش عالی شهرضا به سمت رشته‌های فنی مهندسی رفت هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان را به مرکز آموزش عالی اختصاص دادند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین هیئت امنای کشور را مرکز آموزش عالی شهرضا دارد.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا افزود: چشم انداز مرکز آموزش عالی شهرضا ارتقا به مجتمع و سپس دانشگاه است.
دکترکریم‌زاده با اشاره به اینکه در چارت سازمانی دو معاونت داریم بیان کرد: معاونت آموزشی پژوهشی، دانشجویی و معاونت مالی اداری دو معاونت این مرکز است.
وی گفت: با هدف فعال کردن خیران دکتر جنتی به سمت مدیر فرهنگی اجتماعی مرکز آموزش عالی شهرضا منتصب شد تا فعالیت خیران با این مرکز افزایش پیدا کند.
رئیس مرکز آموزش عالی شهرضا با بیان اینکه با محدودیت خوابگاه و کلاس روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: ۴۰ استاد با مرکز آموزش عالی شهرضا همکاری می‌کنند که بیش از ۸۰ درصد آنها بومی هستند.
خاطرنشان می‌سازد در پایان این جلسه از خبرنگاران شهرضا تجلیل به عمل آمد.

مرکز آموزش عالی شهرضا (3)

همچنین بخوانید:

3 دیدگاه برای “چشم انداز مرکز آموزش عالی شهرضا ارتقاء به دانشگاه شهرضا است”

  1. reza گفت:

    سلام آقا آخرش ساختمان مرکز به ساختمان شماره دو دانشگاه پیام نور منتقل میشه یا نه ساختمان اصلی دانشگاهمون رو کی میسازند؟

  2. حسین گفت:

    ای کاش اینطوری بشه…

  3. ahmad گفت:

    سلام.خسته نباشید.آخه تاکی ساختمان های خودساخته میشه؟همه میگن تا۱۰سال دیگه هم ساخته نمیشه

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.