سرویس: سیاسی ۱۳:۳۹ - سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

تندروی دامان فرجی دانا را گرفت

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: استیضاح وزیر علوم به خاطر تندروی‌های او پیرامون عزل و نصب‌ در دانشگاه‌ها و وزارتخانه بوده است.

به گزارش شهرضانیوز، مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با فارس در اردبیل‌، اظهار کرد: استیضاح وزرا وظیفه قانونی و مسلم نمایندگان مجلس است و هیچ کسی نمی‌تواند در این زمینه برای نمایندگان مردم راه و روش ترسیم کند.

وی تصریح کرد: روش اعتدالی دولت یازدهم ایجاب می‌کرد تا وزیر علوم بهتر از این در انجام مأموریت خود عمل می‌کرد اما برخی از تندروی‌های او به ویژه در بحث عزل و نصب‌ها و نابه‌سامانی ایجاد شده در وزارت علوم دیگر تحمل همه را سر آورده و به احتمال زیاد استیضاح او اعلام وصول می‌شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به شاخصه‌های اعتدال اشاره کرد و گفت: گویی وزیر علوم به این شاخصه‌ها نظیر جلوگیری از تندروی‌های اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و حرکت در مدار اعتدال با مقبولیت خاص و حرکت بر محور خواسته مردم و همچنین بهره نگرفتن از افراد دخیل در فتنه ۸۸ مورد توجه وزیر علوم قرار نگرفته و همچنان فرجی‌دانا بر اسب تندروی و تندمزاجی سوار شده است.

افضلی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ‌در عزل و نصب وزیر علوم باید یک علامت سئوال واقعی را قرار داد که چرا وزیر علوم با وجود سلامت و توانمندی برخی از رؤسا و معاونان دانشگاه‌ها اقدام به قلع و قمع آنها کرده و به دور از فضای اعتدالی سعی کرده با تندروی‌ها، فضای دانشگاه‌ها را ملتهب کند.

وی بیان کرد: جامعه دانشگاهی ما امروز به فضای سالم، به دور از تنش و برخوردهای سیاسی و جناحی در رسیدن به افق توسعه واقعی نیاز دارد اما شاهد آن هستیم که برخلاف مصالح و منافع نظام برخی تندروی‌ها زمینه نارضایتی‌ را به وجود آورده و به همین خاطر عده‌ای از نمایندگان مصر هستند تا با این فرآیند تندروی وزیر علوم، استیضاح او انجام شود.

منبع:فارس نیوز

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.