سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۲۱ - سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۳

رئیس ارشاد شهرضا مطرح کرد

رونمایی از کتاب شعر «از دل تا غزل» با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: مراسم رونمایی از کتاب شعر «از دل تا غزل» اثر سهیلا السادات اولیایی از اعضای انجمن ادبی آشفته شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، رجب فرهمندیان با گرامیداشت یاد و خاطره استاد آشفته و پریش شعرای بزرگ شهرضا اظهار کرد: هدف از رونمایی کتاب ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ترغیب و تشویق نویسندگان و اهل قم شهرستان به تألیف و چاپ اثر و ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های مؤلفان شهرستان در راستای انتشار آثار خود است.

وی با اشاره به رونمایی‌های صورت گرفته در سال جاری، از جمله کتاب یخ در بهشت صورتی اثر پروین برهان، روشنای یادها اثر میرزا نعمت الله جعفری، رمز توفیف اثر مراد حاصل نادری، افزود: کتاب شعر« دل تا غزل» اثری سرشار از افکار و اندیشه‌های زلال و پاک است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: در لابه لای ابیات، سطور و صفحات آن ، روحیاتی بس سالم و صمیمی نهفته است.
وی مطالعه و نقد و بررسی کتاب حاضر در بین اعضای انجمن‌های ادبی و علاقه‌مندان به شعر و ادب را خواستار شد تا همگان از این سلامت فکر و اندیشه بهره مند شوند.
در ادامه غلامرضا جهانشاهی که مقدمه کتاب به قلم وی نگاشته شده است، اظهار کرد: خانم اولیایی شاعری جوان و خوش ذوق است که در عین توازیع ذاتی به اصرار علاقه‌مندان و دوستداران شعر، پذیرفته است دفتری از سروده‌های خود را منتشر نماید.
وی افزود : در مجموعه فرا رو ، علاوه بر غزل‌های بسیار خوب با مضامین ناب فصلی با عنوان کوتاه نوشته‌ها فراهم آمده است که در قالب رباعی است .
جهانشاهی تصریح کرد: از آنجا که غزل، صدای سخن عشق است، در میان غزل‌های بسیار خوب این مجموعه، تصاویر تازه، مضامین دلنشین و خیال انگیز فراوان به چشم می‌خورد.
وی بیان کرد: بی گمان انتشار این مجموعه، فرصتی است برای همه علاقه‌مندان شعر تا با شاعری آشنا شوند که در بکارگیری سنجیده واژگان با طبعی روان، توانمندی های بسیار امیدوار کننده خود را ارائه کرده است.
در این مراسم پس از نقد و بررسی کتاب توسط حسامیان و سخنرانی مؤلف و قاسمی ناشر کتاب مراسم رونمایی از کتاب توسط اساتید انجمن ادبی، فرهیختگان و خانواده مولف انجام شد.
شایان ذکر است «از دل تا غزل» اولین مجموعه شعر سهیلا السادات اولیایی متولد سال ۱۳۵۳ شهرضا است.
‌ کتاب حاضر مجموعه غزل‌های این شاعر جوان است که بین سال‌های ۹۰ تا ۹۲ سروده شده‌است،‌ این مجموعه شامل چهار فصل با عناوین «پرسه های پاییز»، «زمزمه های زمستان»، «ترانه های تابستان» و «عاشقانه های بهار» در قالب غزل و بخشی با عنوان «کوتاه نوشته ها» ست که شامل تعدادی رباعی می شود.
«از دل تا غزل» در قطع رقعی، ۱۳۲ صفحه و از سوی انتشارات سام آرام روانه بازار شده است.
گفتنی است این مراسم در محل تالار سرو مجتمع فرهنگی و هنری شهید مدرس شهرضا برگزار شد .
در این مراسم گروه موسیقی سنتی اجرای برنامه نمودند.

رونمایی از کتاب از دل تا غزل (5) رونمایی از کتاب از دل تا غزل (6) رونمایی از کتاب از دل تا غزل (4) رونمایی از کتاب از دل تا غزل (2) رونمایی از کتاب از دل تا غزل (3) farahmandian-فرهمندیان رونمایی از کتاب از دل تا غزل (1)

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.