سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۱۵ - دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۳

با فعالیت 68 هزار کلنی زنبور عسل

از ابتدای سال تاکنون ۴۰۰ تن عسل در شهرضا تولید شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا تعداد کلنی های زنبور عسل در شهرستان را ۶۸ هزار کلنی عنوان کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰۰ تن عسل در این شهرستان تولید شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا در گفتگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به این که شرکت تعاونی زنبورداران شهرضا در سال ۱۳۶۲ تاسیس شده و در حال حاضر ۳۰۰ زنبوردار عضو این شرکت هستند گفت:۳۰ درصد از زنبورداران بومی شهرضا هستند و ۷۰ درصد دیگر را عشایر و روستاییان تشکیل می دهند که بیشتر آنها در روستاهای هونجان و اسفرجان و محله های اسلام آباد، ترک آباد و خمینی آباد قرار دارند.
وی تعداد کلنی های زنبور عسل در شهرستان را ۶۸ هزار کلنی عنوان و اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۴۰۰ تن عسل در این شهرستان تولید شده است.
تاکی افزود: شهرستان شهرضا رتبه سوم را از لحاظ میزان جمعیت زنبور و تولید عسل و از لحاظ کیفیت و مرغوبیت تولید رتبه اول را در استان دارا می باشد.
وی تامین و تدارک نهاده های مورد نیاز زنبورداران و خرید و فروش عسل تولیدی را از اقدامات شرکت تعاونی زنبورداران عنوان کرد و افزود: سرمایه محدود، عدم پرداخت اعتبارات بلند مدت، عدم حمایت بانک های عامل، گرانی دارو و شکر، عدم حمایت بیمه ای و خشک سالی های چند سال گذشته و تولید محدود از جمله مشکلات زنبورداران این شهرستان است.

تاکی از دیگر اقدامات این شرکت تعاونی را تاسیس آزمایشگاه تعیین کیفیت عسل در این شهرستان دانست و اضافه کرد: این آزمایشگاه علاوه بر عسل تولیدی شهرستان می تواند عسل تولیدی شهرستان های مجاور را آنالیز و کیفیت آنها را مشخص کند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.