شهرضا نیوز

شیفتگی نسبت به غرب ریشه بی‌توجهی به احکام اسلام است

کدخبر: 48236
۱۳۹۳/۰۵/۱۹ در ساعت ۰۶:۵۵

به گزارش شهرضانیوز، محمد سلیمانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی د در مورد مخالفت برخی از اصلاح‌طلبان با طرح تکریم بانوان در شهرداری تهران گفت: اصلاح‌‌طلبان طیف‌های مختلفی داشته و یک گروه منسجم نیستند، اما مشکل اصلی عموم آنها نوعی بی‌خیالی نسبت به فرهنگ، اخلاق و رفتار جامعه است و عملکرد آنها در حوزه‌های فرهنگی و علم و دانش ریشه در شیفتگی آنها نسبت به غرب دارد.

سلیمانی اعزام گروهی از دانشجویان از سوی مصطفی معین، وزیر وقت علوم در سال‌های ۶۸ تا ۷۲ را به انگلستان یادآور شد و گفت: بعضی از این دانشجویان که در دهه اول انقلاب بسیار پیشرو نیز بودند پس از بازگشت از انگلستان با خود نوعی شیفتگی به تمدن غربی به ایران آوردند و تزلزلاتی در مبانی عقیدتی آنها ایجاد شد.

وی این تزلزل را در نسل‌های بعدی اصلاح‌طلبان نیز تأثیر‌گذار خواند و اظهار کرد: اصلاح‌طلبان به تدریج مرعوب غرب شده و با گفتمان امام و انقلاب زاویه گرفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس اساس تمدن غرب را از هم‌ پاشاندن خانواده خواند و گفت: سیر نزولی تمدن غرب به‌واسطه اباحه‌گری و اعطای آزادی‌های غیراخلاقی سرعت گرفته و حتی صالح بودن نسل‌ها در غرب را نیز زیر سوال برده است.

وی از پاک بودن نسل ایرانی به‌عنوان افتخاری برای کشورمان یاد کرد و گفت: تداوم نسل در کشور ما بر اساس یک روال شفاف صورت می‌گیرد و زمینه آن نیز خانواده است.

سلیمانی در تبیین مخالفت‌های داخلی و خارجی با طرح تکریم بانوان خاطرنشان کرد: غرب می‌خواهد مدل خود را در کشورهای اسلامی نیز پیاده کند و طرح‌هایی از قبیل تکریم بانوان چه به لحاظ فردی و چه جمعی اول از همه به سود بانوان است.

وی به جداسازی مردان و زنان در وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس‌ها و مترو در ایران اشاره کرد و با ذکر مشکلاتی از قبیل ضرب و شتم‌ها و هجمه‌ها به بانوان در غرب به واسطه اختلال در اماکن عمومی گفت: تفکیک مردان از زنان به معنای تضمین امنیت و آرامش بانوان است.

نماینده مردم تهران در مجلس با ذکر نقل قولی از یک دانشجوی تازه‌مسلمان فرانسوی گفت: اگر اسلام ناب به غرب ارائه شود اولین قشری که به آن ایمان می‌آورند بانوان هستند.

سلیمانی وحشت غرب از جمله فرانسه را از قدرت حجاب و پاکدامنی یادآور شد و گفت: اگر مبانی اصیل اسلامی در کشور اجرا شود ورق به سود تمدن اسلامی برخواهد گشت.

منبع:فارس نیوز